úterý 22. srpna 2017 Bohuslav
SYNOT LIGA

Momenty 16. kola: Řezníkova trefa a smolař Jindřišek

Praha – Synot liga završila svou podzimní šňůru 16. kolem, v němž šlo hlavně o to, kdo přezimuje v čele. Úspěšná byla Plzeň i Sparta, Viktoriáni ale měli o bod víc. Dařilo se i jinde. Hradec si připsal první vítězství po třech měsících a Příbram položila na lopatky Liberec. Podívejte se na vybrané momenty Synot ligy, které vám mohly uniknout.

Radim Řezník

Plzeň vyhrála v posledním utkání ligového podzimu v Jablonci gólem v nastavení 2:1. Od 52. minuty vedla po trefě Tecla, o čtrnáct minut později srovnal Kopic, ale v druhé nastavené minutě rozhodl hostující Řezník.

Momenty 16. kola: Řezník zajistil výhru až v závěru

Kanonýr David Lafata musel po úderu do zad střídat v Jihlavě už po sedmnácti minutách, ale Spartu ztráta jejího kapitána dlouho nemrzela. Ve 22. minutě Hanuš vyrazil míč ke spoluhráči Fulnekovi, který jej nešťastně přihrál pouze k Hušbauerovi, jenž přesným obloučkem potrestal domácí.

Momenty 16. kola: Fulnek namazal Hušbauerovi

Hradec Králové porazil Brno 2:1 a dočkal se teprve druhé výhry v sezoně nejvyšší soutěže. Na posledním místě tabulky nyní ztrácí pět bodů právě na čtrnáctou Zbrojovku. Nováčkovi zajistil tři body vítězným gólem v 59. minutě Dvořák, který tak oživil naděje na záchranu.

Momenty 16. kola: Dvořák vystřelil Hradci cenné vítězství

Liberec si neporadil s Příbramí a přezimuje až na předposledním místě tabulky. Téměř celý druhý poločas navíc dohrával bez vyloučeného Karišika. Prohru 0:1 následně odnesl trenér Severočechů Samuel Slovák. Trenér Pavel Tobiáš dlouho přemýšlel, ale vymyslel další ze signálů, jenž přinesl Příbrami vítězství. Tentokrát vzešel z rohového kopu, po němž se ve 35. minutě dorážkou prosadil Hnaníček. Před gólem ale domácím prošel ofsajd.

Momenty 16. kola: Hnaníček se prosadil po signálu

Smolařem utkání v Ďolíčku byl Jindřišek. Bohemians 1905 prohráli se Slováckem v divácky atraktivním utkání 1:2 a sérii bez ligového vítězství si prodloužili na šest zápasů. Za Slovácko se prosadili Došek s Břečkou, domácím zařídil průběžné vyrovnání Rada. Bohemka kopala letos penaltu čtyřikrát a Jindřišek pokaždé proměnil. Tentokrát ale za stavu 1:1 nedal. "Špatně jsem to kopnul a gólman mi vystihl stranu," prohodil smutný kapitán domácích.

Momenty 16. kola: Smolař Jindřišek neproměnil penaltu

SOUHRN 16. KOLA SYNOT LIGY, VŠECHNY SESTŘIHY A ODKAZY NA REPORTÁŽE Z JEDNOTLIVÝCH UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Zdroj: ČT sport