Podještědské derby ovládl Jablonec, Liberec se blíží sestupovým pozicím

Praha – Trenér Jaroslav Šilhavý se vrátil na "místo činu" a zvítězil. Ještě loni trenér Liberce dovedl Jablonec k výhře 1:0 na hřišti Slovanu. Přestože Liberec měl především v prvním poločase mnoho šancí, jediný gól utkání dal z rohového kopu jablonecký Martin Doležal. Jablonec tak na třetím místě tabulky ztrácí jediný bod na Spartu, Liberec má naopak jediný bod náskoku na sestupové příčky.

Zklamaní hráči Liberce
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

On-line textový přenos

90. + 3.

Je konec. Jablonec poprvé v historii české ligy Jablonec vítězí na stadionu Liberce.

90. + 2.

Ke střele se přeci jen dostal Hadaščok, ale netrefil branku Jablonce.

90. + 2.

Liberec  ne a ne dostat míč do vápna.

90. + 1.

Jablonec střídá. Místo Pospíšila přichází Loučka.

90. + 1.

Jarolím sestřelil Crnkiče. Jasná žlutá karta.

90.

Luckassen se dostal k održenému míč před pokutovým území, přihrával, nikdo ze spoluhráčů si ale nenaběhl.

89.

Liberec se teď nemůže dostat z vlastní poloviny.

88.

Doležal se do brejku nedostal, ale alespoň ukrojil pár vteřin zbývajících do konce utkání.

87.

Rozhodčí bude nastavovat 3 minuty.

86.

Jablonečtí střídají. Místo Mingazova přichází Čížek.

85.

Mingazov napřáhl na hranici vápna, ale Kolář jeho střelu lapil.

84.

Liberec se tlačí dopředu, jeho snaha je ale velmi kostrbatá.

83.

Luckassen tvrdě dojel Romeru, i když míč už byl v zámezí.

82.

Mudra zastavil unikajícího Mingatzova jen za cenu faulu a dostal žlutou kartu.

80.

Liberec střídá. Hadaščok nahradil Delarge.

80.

Mingazov posílal do brejku Crnkiče, jeho přihrávka ale byla příliš dlouhá.

79.

Šanci Jablonce zastavil praporek čárového rozhodčího, Crnkič ale v ofsajdu nebyl.

77.

Mudra sestřelil Mungazova a ze standardní situace vznikl velký závar před libereckou brankou. Doležal ale míč do sítě nedostal.

76.

Hodně emocí vyvolal souboj Luckassena s Hübschmanem, zdálo se, že fauloval jablonecký hráč, rozhodčí ale zapískal opačně a Šural viděl za řeči žlutou kartu.

76.

Střídá i Jablonec. Kopic jde ze hřiště a na trávník vyběhl Crnkič.

75.

Do pokutového území se prodral Šural, jeho centr ale nikoho nenalezl.

73.

Liberecký centr nikoho nenašel a na zemi zůstává jablonecký Kysela po střetu s Luckassenem.

70.

Zraněného Pavelku nahrazuje Luckassen.

69.

Pavelka s Romerem nakopli míč současně a zdá se, že Pavelka střet odnesl zraněním kolene.

69.

Pospíšil prošel až na hranici pokutového území Liberce, jeho finální přihrávku ale zblokoval jeden z bránících hráčů.

66.

Delarge zasekl a centroval před branku, ale na zadní tyči, kam míč směřoval, nikdo nebyl.

65.

Liberec se tentokrát ubránil.

65.

Další standardní situace Jablonce a rezultuje z toho další rohový kop.

63.

Tentokrát se Doležal k míči nedostal.

62.

Nebezpečný centr Pospíšila od brankové čáry přináší další roh pro Jablonec.

61.

Série tří rohových kopů Jablonce tentokrát nepřinesla gólový efekt.

58.

Jablonec právě vstřelil branku.

Další rohový kop už Jablonec zužitkoval. Pernica prodloužil Pospíšilův centr na zadní tyč, kam si naběhl Doležal a dotlačil míč do sítě.

57.

Centr od rohového praporku se ale Pospíšilovi také nepovedl.

57.

Pospíšil se dostal k centru z levé strany, nakonec byl ale rád, že alespoň trefil bránícího hráče a byl z jeho aktivity alespoň rohový kop.

55.

V rozehrávce zaváhal Pimpara, Pokorný však zažehnal nebezpečí v obraně Liberce.

54.

Kopic se odhodlal ke střele z rohu pokutového území a trefil tyč.

52.

Liberec se snaží kombinovat na polovině Jablonce, ale pohybuje se v uctivé vzdálenosti od pokutového území.

51.

Šural se snažil najít rozběhnutého Delarge, ale míč z jeho kopačky byl hodně nepřesný.

50.

Jablonečtí se ale ani nedostali ke střele.

49.

Útok Jablonce zmařil dobrý skluz Pokorného. Jablonec ale zahrává roh.

47.

Jarolím se uvedl ostrým skluzem, při němž zasáhl jak míč, tak Romeru.

46.

Mudra vletěl do Nováka a fauloval. Žlutá karta však nepřišla.

45.

Druhý poločas už byl zahájen.

45.

Ještě než začne druhý poločas, Liberec střídá. Místo Soungoleho naskakuje Jarolím.

45.

Sudí zapískal konec prvního poločasu a hráči odcházejí do kabin za stavu 0:0.

45.

Pavelka se dostal s míčem do bezprostřední blízkosti jablonecké branky, nadvakrát ale jeho střelu zblokovala jablonecká obrana.

44.

Standardní situace ale žádnou střeleckou příležitost Liberce nevygenerovala.

43.

Šural vybojoval rohový kop pro Liberec.

43.

Hra se sice nyní odehrává převážně na polovině Liberce, ale do nebezpečného zakončení se Jablonec nepropracoval.

40.

Novákův centr odvrátila liberecká obrana.

40.

Roh i na druhé straně.

39.

Kolář dlouhým výkopem našel Šurala, který vybojoval roh. Jablonec se ale ubránil.

37.

V další velké šanci Liberce se objevil Frýdek, ve skluzu ale nedokázal zkrotit míč a trefit branku.

36.

Romera se tlačil do zakončení, celá jeho akce ale skončila jen srážkou s libereckým brankářem, který si vyprosil u rozhodčího žlutou pro španělského hráče.

34.

Šural se pokusil o volej z velkého úhlu, ale vysoko přestřelil.

33.

Dlouhý centr za obranu hledal Mingazova, liberečtí obránci si ale poradili.

32.

Jablonec začal napadat rozehrávku Liberce a donutil ho ke ztrátě míče.

31.

Nenásledovala ale ani nebezpečná střela ani centr.

30.

Faul na Rossiho a Jablonec má k dispozici standardní situaci zhruba 30 metrů od branky soupeře.

29.

Šural byl sestřelen míčem, rozhodčí ale píská faul na libereckého útočníka.

27.

Šural se snažil vymodlit faul, ale rozhodčí přisoudil míč Jablonci.

26.

V útoku je Jablonec, libereckým obráncům se ale daří jejich kombinaci prerušovat.

24.

O střelu se pokusil jablonecký Rossi, ani on ale netrefil branku.

23.

Obrovskou chybu v rozehrávce Liberce nevyužil Doležal. Sám před brankářem poslal míč vysoko nad branku.

20.

Další tyč Liberce. Tentokrát trefil brankovou konstrukci střelou z úhlu Delarge.

19.

Šural běžel za kolmou přihrávkou, rozhodčí ale chybně odmávali ofsajd.

18.

Na další centr Liberce si nabíhal Pavelka, v hlavičkovém souboji ale fauloval.

18.

Šural si píchl balon a řítil se do vápna, u míče byl ale první brankář Jablonce.

16.

Pavelka vidí žlutou kartu za faul na Hübschmana.

16.

K Mudrovu centru se dostal liberecký Pavelka, v ideální pozici mu ale chybělo štěstí, když trefil jen tyč jablonecké branky.

15.

Pro Pospíšilův centr si došel liberecký gólman.

14.

Akci Jablonce zastavil faul Mudry.

14.

Centrovaný míč vyrazil brankář Kolář.

13.

Romera se prodíral kupředu a vybojoval rohový kop.

11.

Romera uklouzl, přišel o míč a Liberec mohl jít do útoku. Rozhodčí však pískl faul na jabloneckého obránce.

9.

Ani Slovan ale neohrozil branku soupeře.

9.

Nyní má k dispozici rohový kop i Liberec.

8.

Žádné nebezpečí ale z jabloneckého rohu nevzešlo.

8.

Romera vybojoval pro Jablonec rohový kop.

7.

Pavelkova rána jen těsně minula tyč jablonecké branky.

6.

Liberec má k dispozici další standardní situaci z nebezpečné vzdálenosti. Rozhodčí posoudil faul na Hübshchmana chybně jako faul jabloneckého kapitána.

5.

Liberec kopal standardní situaci. Šural při střele ale uklouzl a tečovaný míč skončil jen u jeho spoluhráče Pavelky, jež se do šance neprodral.

3.

Delarge unikl po pravé straně, křižnou přihrávkou za obranu našel Šurala. Ten ale míč vůbec netrefil a poslal ho vysoko na tribunu.

2.

Jablonecký Kopic se dostal k centru, míč ale směřoval jen do náruče brankáře Koláře.

1.

Nejčastěji je u míče zatím jablonecký brankář Hrubý.

1.

První se do útoku vrhli Jablonečtí, míč ale nakonec skončil až u brankáře Hrubého.

1.

Rozhodčí právě zahájil utkání.

--:--

Hráči už jsou připraveni ke hře a utkání co nevidět začne.

--:--

Sestavy:

Liberec: Kolář – Fleišman, Pimpara, Pokorný, Mudra – Frýdek, Obročník, Pavelka, Soungole, Delarge – Šural.

Jablonec: Hrubý – Novák, Kysela, Pernica, Romera – Mingazov, Hübschman, Pospíšil, Rossi, Kopic – Doležal.

--:--

Oba týmy se poprvé utkají o trofej "Král Ještědu". V lepší pozici do zápasu jdou hosté, kteří jsou v tabulce na třetím místě, zatímco Liberec je třináctý s pouhým bodem náskoku na sestup. Avšak Jablonec ještě nikdy na půdě svého rivala v historii samostatné české fotbalové ligy nevyhrál.

--:--

Dobrý den, vítejte u on-line přenosu z podještědského derby, v němž vyzve Liberec Jablonec. Utkání začne v 15:45.

Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý prožil mimořádně úspěšný návrat na stadion U Nisy, kde ještě na jaře působil. V úvodu to přitom na výhru jeho týmu vůbec nevypadalo, protože Liberec vstoupil do 41. ligového podještědského derby náporem.

Už ve druhé minutě se dostal na zadní tyči k zakončení nejlepší střelec Slovanu Šural, v těžké pozici ale míč mezi tyče neumístil. V šesté minutě rozehrál přímý kop Pavelka a jeho přízemní střela šla těsně vedle.

Slovan si v dalším průběhu první půle udržoval převahu a vůbec nebylo patrné, že byl v tabulce před tímto kolem devět míst za svým rivalem. Domácí stejně jako v předešlém průběhu sezony předváděli dobrý fotbal, ale zahazovali i ty největší šance.

Během pěti minut hostům dvakrát pomohla tyč. Nejprve ji po centru ze strany orazítkoval Pavelka a pak do stejného místa zamířil po úniku také Delarge. Až v polovině úvodního dějství zahrozil také Jablonec, který v předešlých šesti kolech neprohrál. Doležal se ocitl za obranou, ale pálil zbrkle a přestřelil.

Hra se v druhé části první půle vyrovnala, ovšem nebezpečnější byl nadále přímočařejší Liberec. Frýdek ve skluzu na hranici malého vápna přestřelil a vzápětí ani nadvakrát neuspěl Pavelka.

Po přestávce Jablonec přidal a domácího gólmana Koláře postrašil Kopic, který trefil ze strany vnější tyč. V 58. minutě přišly Liberec zahozené šance draho. Hosté pokračovali v tlaku, po rohovém kopu prodloužil míč Pernica hlavou na zadní tyč, kde nehlídaný Doležal uklidil míč do sítě. Jablonec dal v lize podještědskému rivalovi gól po 344 minutách.

Baumit vstřelená branka nakopla a domácí jen se štěstím přežili několik dalších závarů. Slovanem inkasovaný gól výrazně otřásl a už se mu nedařilo navázat na výkon z prvního poločasu. V závěru si ani nevytvořil pořádnou šanci na vyrovnání.

Slovan Liberec - Baumit Jablonec 0:1 (0:0)Branka: 58. Martin Doležal I. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Fišer. ŽK: Pavelka, Šural, Mudra, M. Jarolím - Romera. Diváci: 7 238.

Liberec: O. Kolář - Mudra, Pimpara, Pokorný, Fleišman - Obročník, Soungole (46. M. Jarolím) - Delarge (80. Hadaščok), Pavelka (71. Luckassen), Frýdek - Šural. Trenér: Slovák.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Rossi, Hübschman - Kopic (74. Crnkič), M. Pospíšil (90. Loučka), Mingazov (86. Čížek) - Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.

Samuel Slovák (trenér Liberce): "Vzhledem k našemu prvnímu poločasu samozřejmě prohra hodně mrzí. Z těch tří šancí, které jsme měli, jsme měli dát určitě jeden gól. Druhá věc, která mě mrzí, je inkasovaný gól ze standardky. Zápas jsme prohráli nedůsledností v jednom detailu. Soupeře jsme do vyložené šance nepustili, o to víc to mrzí."

Jaroslav Šilhavý (trenér Jablonce): "Mám trochu smíšené pocity. Nedávno jsem tady ještě působil a zažil tady spoustu toho dobrého i s diváky. Dneska jsem byl trošku za vyvrhela. Někteří diváci pokřikovali hanlivé výrazy, mrzelo mě to. Ale myslím, že většina lidí ocenila tu naši práci, kterou jsme tady udělali. Nechci se už vracet k mému odchodu, ale bylo mi trošku smutno. Nicméně jsme rádi, že jsme tady tu sérii přerušili, v Liberci je to naopak. Soustředíme se na zbylé zápasy, jdeme za svým jasným cílem, kterým je Evropská liga."