pátek 20. října 2017 Vendelín

Spartě vystřelil výhru nad Boleslaví Dočkal

aktualizováno 26. 10. 2014 18:29

Praha – Fotbalisté Sparty ve 12. kole díky brance Bořka Dočkala porazili na Letné Mladou Boleslav 1:0. Obhájce titulu tak na druhém místě tabulky ztrácí na vedoucí Plzeň jediný bod a příští týden ho s Viktorií čeká přímý souboj o první místo.

--:--

Dobré odpoledne, vítáme vás u on-line přenosu z utání AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav. Duel začne za okamžik.

--:--

Sestavy:

AC Sparta Praha: Bičík – Kadeřábek, Holek, Brabec, Nhamoinesu – Vácha – Konaté, Dočkal, Matějovský, Krejčí – Lafata.

FK Mladá Boleslav: Hruška – Kysela, Navrátil, Hůlka, Bartl – Zahustel, Ščuk, Tavares, Mehanovič – Ďuriš – Lalkovič.

1.

První poločas utkání byl zahájen, u míče jsou domácí.

1.

Matějovský dal Costovi, ten dokázal odcentrovat, ale připravený byl Hůlka.

3.

Matějovský vyslal nepříliš prudkou a nepřesnou střelu na Hrušku.

4.

První útočná akce Boleslavi skončila na kopačkách Brabce, který klidnil hru na Bičíka.

5.

Matějovský si narazil s Váchou, balon šel na Krejčího, který byl, jak už se mu pravidelně stává, ve velkém ofsajdu.

6.

Ďurišův centr odvrátil Brabec.

6.

Lalkovič prostrčil míč na Bartla na pomezí pokutového území, jenže tomu podklouzly nohy.

8.

Dočkal dal hezky volnému Kadeřábkovi, zpracování ale nedopadlo dobře a defenziva Boleslavi zapracovala na jedničku. Z následného rohu se k centrovanému balonu dostal Lafata, ale ze situace nic dalšího nevytěšil.

10.

Navrátil krásně přihrál Kyselovi do běhu, ten odcentroval, míč však odvrátil Brabec na Váchu.

10.

Matějovský vyslal vpřed Krejčího, u balonu byl ale Zahustel.

12.

Oba týmy zatím předvedly hned několik nepřesností, Konaté se vůbec nedostává do hry.

13.

Matějovský hezky pžihrál na rozběhnutého Krejčího, jeho centr byl ale technicky nezvládnutý a Hruška s ním neměl problémy.

14.

Matějovský našel přesným pasem Kadeřábka, následnou přihrávku Dočkalovi ale boleslavská obrana zbrzdila.

15.

Další nákop Matějovského skončil až u Hrušky.

16.

Tavares fauloval Matějovského, rozhodčí Kocourek zapískal ruku.

16.

Nejdříve byl v akci Konaté, který udělal několik hezkých kliček před vápno, ale to bylo všechno. Krejčí pak vyslal střelu na Hrušku, jenž ji zneškodnil.

19.

Mehanovič dal Bartlovi, kterého si nepohlídal Konaté. Následná přihrávka šla ale jen na Váchu.

19.

Krejčího centr nepustil k Lafatovi Navrátil.

1 2 3 4 »

Sparta k utkání nastoupila tři dny po utkání Evropské ligy se Slovanem Bratislava a do tempa se dostávala pomalu. Dlouho byl její jedinou šancí Dočkalův pokus z 16. minuty, domácí ale postupně ovládli hru a v závěru poločasu přišly i další příležitosti. Konaté a znovu Dočkal však v nadějných pozicích neuspěli.

Boleslav v prvním poločase zahrozila jen jednou. Lalkovičovu střelu po brejku tečoval stoper Holek, ale domácí gólman Bičík si i přes potíže s míčem nadvakrát poradil.

Do druhé půle vstoupila Sparta tlakem – Kadeřábka odzbrojil včasným vyběhnutím Hruška a Costa po rohu střílel v dobré pozici vysoko nad. Domácí se prosadili až v 60. minutě, kdy Dočkalovu střelu těsně před Hruškou tečoval Ščuk. Reprezentační záložník, který skóroval ve třetím ligovém utkání za sebou, byl i u další nebezpečné akce Sparty, ale Lafata po jeho centru hlavičkoval zblízka nad.

Boleslav v závěru posílila střídáním útok a zvýšila aktivitu, ale do vyložených šancí se nedostala. Bičík tak oslavil jubilejní 100. start v lize čistým kontem. Sparta vyhrála popáté za sebou a v příštím kole si v Plzni zahraje o první místo. Naopak Boleslav zaznamenala druhou prohru za sebou a čekání na výhru ze hřiště soupeře prodloužila na pět zápasů.

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 60. Dočkal. Rozhodčí: Kocourek - Nádvorník, Kříž. ŽK: Vácha - J. Kysela, Bartl. Diváci: 7 731.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, Holek, J. Brabec, Costa - Dočkal (79. Mareček), Vácha, Matějovský - Konaté (82. Přikryl), L. Krejčí (88. Vacek) - Lafata. Trenér: Lavička.

Mladá Boleslav: Hruška - J. Kysela, Navrátil, Hůlka, Bartl - Zahustel, Ščuk, Tavares, Mehanovič (69. M. Vukadinovič) - Ďuriš (76. Pajer), Lalkovič (64. Magera). Trenér: K. Jarolím.

Vítězslav Lavička (trenér Sparty): "Před zápasem s Plzní je to důležitá výhra, protože jsme nechtěli, aby nám Viktoria odskočila. O únavě nechci spekulovat, co jsem se kluků před zápasem ptal, tak se všichni cítili dobře. Bylo to spíš o soupeři, protože je třeba vidět, že Boleslav přijela velmi organizovaná a my jsme museli dobývat její obranný blok. Proto si cením toho, jak šli hráči za vítězstvím a jak stupňovali tlak a zúročili naši kvalitu."

Karel Jarolím (trenér Mladé Boleslavi): "Myslím, že až na jednu situaci, ze které padl gól, jsme celkem obstáli. Hlavně v obraně, protože Sparta se do vyložené šance nedostala. Ale v přechodové fázi a v útoku jsme byli málo nebezpeční, nebyli jsme silní na míči. Trošku jsme počítali s tím, že Sparta bude po Evropské lize v Bratislavě se Slovanem unavená, proto je škoda, že jsme nepřečkali tlak soupeře, protože pak by to víc nahrávalo nám."