úterý 26. září 2017 Andrea
SYNOT LIGA

Nabité utkání ovládla Plzeň, Tecl nastřílel hattrick

aktualizováno 19. 10. 2014 18:00

Mladá Boleslav - Mladé Boleslavi se znovu nepodařilo v lize porazit Plzeň, která si ze středu Čech odváží výhru 3:0. O všechny branky se postaral Stanislav Tecl. V zápase však bylo plno kontroverzních momentů - zákrok Radima Řezníka v šestnáctce rozhodčí Bílek nevyhodnotil jako penaltový. Ve druhém poločase mohl jít útočník Boleslavi Lalkovič sám na bránu, jenže asistent rozhodčího chybně odpískal postavení mimo hru. Z utkání jsme vám nabídli podrobnou on-line reportáž.

0.

Dobrý den, vítáme vás u textového on-line přenosu z utkání Mladá Boleslav - Plzeň.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Hruška – Kysela, Hůlka, Navrátil, Bořil – Tavares, Ščuk – Bartl, Zahustel, Skalák – Lalkovič.
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Limberský, Procházka, Hejda, Řezník – Vaněk, Hrošovský – Petržela, Kolář, Pilař – Tecl.

1.

Rozehrávají Mladoboleslavští, ihned nakopávají dopředu na Zahustela a ohrožují Kozáčikovu branku, hosté odvracejí.

2.

Na druhé straně se osmělili i hosté, Petržela se prosmýkl k hranici pokutového území a pálí k bližší tyči, Hruška kryje.

5.

Po ostrém startu do utkání se tempo poněkud zklidňuje, rozehrát se snaží domácí, ale po dobrém presinku Plzně vhazuje Viktoria.

6.

Limberský zahrává nákop dopředu, Tecl je faulován. Míč rozehrává Hrošovský a snaží se vyslat míč za obranu Boleslavi, ale Procházka na něj nedosáhl.

8.

Série soubojů na polovině Plzně končí faulem Zahustela, který se snažil zastavit unikajícího Limberského.

10.

Plzeň kombinuje na vlastní polovině a složitě se dostává na půli soupeře, který dobře vykrývá prostory a drží vysokou obrannou linii.

11.

Další faul domácích, Limberský se snažil o rychlé rozehrání, jenže míč končí pouze v zámezí a Hruška vykopává z vlastní brány.

11.

Bartl napadal Řezníka, který přenechal Kozáčikovi, slovenský brankář neodkopl dopředu, ale jen za vlastní brankovou čáru. Rohový kop.

12.

Výborně rozehraná situace od Mladé Boleslavi, skvělý náběh v podání Lalkoviče, ale míč jen proskočil vedle pravé Kozáčikovy tyče.

12.

A Plzeň vede 1:0!

12.

Chyba v Navrátilově rozehrávce, Petržela obdržel míč na pravém kraji hřiště, poslal vynikající centr na zadní tyč, kde se objevil Tecl a ten ihned z první zavěsil za Hrušku.

15.

Plzeň nyní drží míč a tvoří hru, vstřelená branka ji viditelně nakopla, Viktoria zrychlila kombinaci a Boleslav má potíže.

16.

Na fauly je to v 16. minutě 10:0 pro domácí.

17.

Velmi sporná situace! Boleslav šla do protiútoku, Lalkovič mohl obdržet míč v šestnáctce, jenže zdálo se, že jej v pokutovém území srazil nedovoleně Řezník. Za tento zákrok se měla pískat penalta.

19.

Další faul Boleslavi. Za ten předešlý na Vaňka obdržel žlutou kartu Skalák, nyní si nedovoleně pomohl Kysela proti Pilařovi, také za žlutou.

23.

Plzeň nyní pohledně kombinuje, souhra končí střelou Petržely, ta však napálila pouze reklamní banner za Hruškovou brankou.

25.

Bořil přešel na levém kraji hřiště přes Petrželu a dostal se až ke střele, kterou srazil Procházka na roh, jenže standardní situace se nekope.

27.

Nákop za obrannou linii domácích, k míči se málem dostal Tecl, ale výborně před šestnáctku vyběhl Hruška a situaci zlikvidoval.

29.

Vynikající šance Boleslavi, domácí se probili přes pravou stranu, Skalák výborně odcentroval na Ščuka na zadní tyči, jenže bosenský záložník zblízka hlavou trefil jen Kozáčika.

1 2 3 4 »

Boleslav nastoupila bez Ďuriše s Wágnerem, kteří hostují právě z Plzně. Šanci v útoku tak dostal Lalkovič, který byl od začátku hodně aktivní. Plzeň si však s jeho napadáním poradila a po úvodním oťukávání ve 12. minutě udeřila. Limberský vybojoval míč, zatáhl ho středem a na pravé straně uvolnil Petrželu. Ten přízemním centrem našel ve vápně Tecla a pro něj už nebylo problémem poslat míč do odkryté branky.

Domácí se snažili rychle odpovědět, Lalkovič po brejku hledal před brankou Bartla, kterého ve vápně fauloval Řezník, ale sudí Bílek situaci jako penaltovou neposoudil, což rozohnilo domácí hráče i fanoušky. Od tohoto okamžiku byl zápas hodně nervózní, mladoboleslavští přitvrdili v soubojích a chvíli se hrála spíše "okopávaná" než fotbal.

Mladoboleslavští byli blízko srovnání ve 28. minutě, kdy Skalákův centr dolétl k Bartlovi, ale jeho vydařenou hlavičku z úhlu dobře zneškodnil brankář Kozáčik. Naopak ještě do poločasu mohla Plzeň vedení navýšit, když se míč odrazil k Hrošovskému, který však tvrdou střelou ze 16 metrů napálil jen spojnici branky, od které se míč odrazil ven ze stadionu.

V 54. minutě měl vyrovnání na kopačce Lalkovič, jemuž hlavou přiťukl míč Zahustel, ale slovenský útočník v pádu z metru nepochopitelně přestřelil. Na druhé straně chvíli na to zahodil tutovou šanci i Kolář, ale i ten v ideální pozici deset metrů od branky přestřelil. Rozhodnout mohl Tecl, který se dostal hned do trojité stoprocentní šance, ale nejprve ho zázračným zákrokem vychytal brankář Hruška a následně plzeňský útočník trefil dvakrát jen obránce. Hruška pak skvěle chytil i střelu Procházky k tyči.

Série zahozených šancí Viktorie vyvrcholila v 71. minutě, kdy se ve vápně uvolňoval Pilař, po souboji s Bořilem skončil na zemi a sudí Bílek odpískal penaltu. K ní si stoupl Vaněk, poslal Hrušku na druhou stranu, ale branku vůbec netrefil. Pojistka tak přišla až v 78. minutě, kdy Plzni vyšla přihrávka za obranu na Tecla, který zachoval klid a prostřelil Hrušku mezi nohama. Chvíli nato přišel další brejk a Tecl završil svůj premiérovi hattrick v nejvyšší soutěži.

Ohlasy hráčů a trenérů z utkání Mladá Boleslav - Plzeň

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)

Branky: 12., 78. a 80. Tecl. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Pilný. ŽK: Kysela, Skalák, Hůlka, Bořil, Navrátil, Magera - Limberský, Procházka, Hejda. Diváci: 4 653.

Mladá Boleslav: Hruška - J. Kysela, Navrátil, Hůlka, Bořil - Ščuk, Tavares - Zahustel (66. Magera), Skalák (75. Mehanovič), Bartl - Lalkovič (75. Pajer). Trenér: K. Jarolím.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Petržela (79. Kovařík), D. Kolář (57. Hořava), Pilař - Tecl (83. Holenda). Trenér: M. Koubek.