sobota 19. srpna 2017 Ludvík

Slavia na koni, nad Libercem zvítězila 4:1

aktualizováno 10. 8. 2014 23:02

Praha - Fotbalisté Slavie ve 3. kole porazili Liberec 4:1 a po třetím vítězství vedou tabulku o skóre před mistrovskou Spartou. Slovan po úvodních remízách poprvé prohrál a nenapravil čtvrteční vyřazení ve 3. předkole Evropské ligy s Astrou Giurgiu. V Edenu otevřel skóre útočník Slavie Balaj, ještě před pauzou srovnal Šural. Čtvrt hodiny před koncem vrátil domácím vedení Zmrhal a výhru v závěru pečetil dvěma góly Škoda. Náš web přinesl z utkání podrobnou on-line reportáž.

--:--

Dobrý večer, vítáme vás u on-line textového přenosu z utkání Slavia - Liberec.

--:--

Z 21 vzájemných zápasů na hřišti Slavie skončily jen 2 remízou.

--:--

Poslední 2 vzájemné zápasy v Edenu vyhrála Slavia, předtím ale třikrát vyhrál na jejím hřišti Liberec a pokaždé to bylo o 2 góly.

1.

Utkání právě začalo, u míče jsou hosté.

1

Slavia ale rychle převzala kontrolu a hned zkusila centr k vápnu.

2.

První střelu vypálil dobře postavený Zmrhal, mířil ale hodně mimo.

3.

Slavia je od začátku hodně aktivní, napadá vysoko. Liberci první kombinace nevyšla.

4.

Vakadinovičův centr odvrátil z vápna Rajnoch.

6.

Po nedovoleném zákroku centroval Liberec, Pimpara se ale v šestnáctce k míči nedsotal.

7.

Baéz fauloval Sackeyho a Liberec jde opět do útoku.

9.

Latka si dokázal poradit s modrou přesilou Slovanu, míč nakonec skončil v autu.

10.

Fleišman musel skluzem srážet na roh při velké šanci Slavie, která získala míč při chybně rozehrávce Liberce.

11.

Vukadinovičův centr do vápna Škodu těsně minul.

14.

Rohový kop pro Slovan po souboji Juhara s Obročníkem.

14.

Pimparova hlavička šla nad.

15.

Kapitán Slavie Latka byl ošetřován na hřišti. Zdá se, že se jedná o svalové zranění.

17.

Slavia právě vstřelila gól!

17.

Eden v euforii. Po hezké akci Slavie z pravé strany dostal bývalý hráč Sparty Balaj přesnou přihrávku před Hroššovu odkrytou bránu a neminul. Za třetí zápas si připsal druhý gól.

19.

Hezká akce Liberce. Ďubek se snažil vysunout nehlídaného Šurala, který se řítil na Hrubeše. Ten byl ale u míče dřív.

22.

Vukadinovič, který byl u prvního gólu, se dostal na pomezí vápna. Nic pořádného ale nevymyslel a liberecká obrana zasáhla.

1 2 3 »

Slavia začala ofenzivně a už v první minutě si vypracovala střeleckou příležitost. Zmrhal však z první mířil hodně nepřesně. Liberec se po čtvrteční domácí porážce s rumunským Giurgiu zpočátku hledal.

Domácí bez ošetřovaného kapitána Latky v 17. minutě otevřeli skóre. Vukadinovič na pravé straně obešel Fleišmana a před brankou našel nepokrytého Balaje. Albánský útočník lehce vstřelil svůj druhý ligový gól v ročníku.

Slávisty branka ještě více povzbudila a Liberec zatlačili, Nitrianského tečovaná střela jen těsně minula Hroššovu branku. Krátce před pauzou se ale Severočeši zlepšili a ve 43. minutě vyrovnali. Frýdek se protáhl mezi dvěma obránci, na zadní tyči našel Šural a ten ve skluzu skóroval.

Do druhého poločasu nenastoupil zraněný Latka, kterého ve středu domácí obrany nahradil teprve sedmnáctiletý ligový debutant Kodr. Slavia v poslední dvacetiminutovce začala opět dominovat. Nejprve střídající Piták z přímého kopu přestřelil. V 74. minutě ale už Balaj utekl po levé straně, počkal si na nabíhajícího Zmrahala a ten povedenou ranou překonal Hrošša.

V závěru Liberec zcela odpadl, čehož Pražané ještě dvakrát využili. V 87. a 89. minutě se po dvou chybách v defenzivě dvakrát trefil Škoda, který se čtyřmi góly vede tabulku střelců.

Slavia Praha - Slovan Liberec 4:1 (1:1)

Branky: 87. a 89. Škoda, 17. Balaj, 74. Zmrhal - 43. Šural. Rozhodčí: M. Paták - Kotík, Hrabovský. ŽK: Baéz - Rajnoch, Frýdek. Diváci: 8 248.

Slavia: Hrubeš - Nitrianský, Latka (46. Kodr), Bílek, Juhar - V. Vukadinovič (58. Piták), Baéz, Zmrhal, M. Černý - Milan Škoda - Balaj (81. Gecov). Trenér: Beránek.

Liberec: Hroššo - Coufal, Rajnoch, Pimpara, Fleišman (62. Mudra) - Obročník, Sackey (80. Hamulák) - Šural, Ďubek, Frýdek - Hadaščok (76. Luckassen). Trenér: Slovák.

Miroslav Beránek (trenér Slavie): "Zápas pro nás nebyl vůbec jednoduchý. S prvním poločasem jsem spokojený nebyl, protože jsme soupeři dali moc prostoru, nepracovali jsme jako tým a výsledkem byl vyrovnávací gól. O půli jsme si řekli, že to musíme urvat silou a charakterem. Za to musím kluky pochválit, protože všechno tam bylo. Důležitý byl gól na 2:1, pak jsme zpevnili střed hřiště a čekali jsme na své příležitosti a brejky. Zápas jsme navýšili do vysokého vítězství, byť možná podle průběhu až moc vysokého. Jsem rád, že jsme produktivní a že hráči už na začátku vědí, že naše práce má smysl."

Samuel Slovák (trenér Liberce): "Zápas ovlivnil závěr, ve kterém jsme udělali fatální chyby. Byl to oboustranně dobrý zápas a ten výsledek je pro nás krutý. Na to, že jsme měli zápas v týdnu, bylo to i z naší strany dobré. Měli jsme na závěr prvního poločasu hodně ze hry, měli jsme příležitosti, škoda, že jsme nedali gól. Slavia hrála přímočaře, takový svůj typický fotbal. Nebýt chyb v závěru, mohl ten výsledek být jiný. Myslím, že na začátku sezony dostáváme poměrně laciné góly. To musíme změnit."