středa 20. září 2017 Oleg

Plzeň porazila nevýrazné Teplice a oddálila sparťanské oslavy

aktualizováno 25. 4. 2014 22:22

Plzeň - Předehrávka 26. kola Gambrinus ligy v Plzni rozhodla o tom, že tento víkend neproběhne korunovace mistrovského titulu pro Spartu. Aby mohla Sparta slavit už v sobotu proti Liberci, potřebovala plzeňskou ztrátu. Viktoria však doma nezaváhala a po gólech Milana Petržely, Michala Ďuriše a premiérové ligové trefě Matěje Končala získala všechny tři body po výhře 3:0. Teplice prohrály potřetí za sebou a už mají jen teoretickou šanci na třetí místo znamenající účast v Evropské lize.

Utkání Plzeň - Teplice

On-line přenos (ukončen):

3
:
0

--:--

Dobrý večer, vítejte u on-line přenosu z utkání Gambrinus ligy, ve kterém nastoupí týmy FC Viktoria Plzeň a FK Teplice.

--:--

Dnešní výsledek zajímá i Spartu, která už zítra může slavit titul. Získá ho v případě, pokud porazí Liberec a Plzeň zároveň nevyhraje proti Teplicím.

--:--

Úvodní sestavy:

Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský – Petržela, Hořava, Ďuriš, Horváth (C), Kovařík – Wágner.

Teplice: Grigar – Matula (C), Jablonský, Vondrášek, Hošek – Litsingi, Vachoušek, Ljevakovič, Nivaldo, Krob – Jindráček.

Rozhodčí: Kocourek – Urban, Hock.

--:--

Náhradníci:

Plzeň: Bolek – Hubník, Končal, Hrošovský, Rezek, Tecl.

Teplice: Slavík – Klimpl, Ramos, Vůch, Bratanovič, Salami, Chukwuma.

--:--

Hráči obou mužstev nastupují na trávník.

1.

Utkání začalo. Rozehrávku mají hosté z Teplic.

1.

Teplice držely míč, ale rodící se útočná akce skončila autovým vhazováním pro domácí.

2.

Centr Kovaříka ukryl s mírným zpožděním do rukavic brankář Grigar.

3.

Plzeň se pokouší prosadit přes zálohu hostů roztažením hry do šířky.

4.

Další centr do pokutového území Teplic, rozhodčí však viděl útočný faul. Kopat budou hosté.

5.

Grigar znovu v akci po centru Petržely, tentokrát bez nejmenší chybičky.

8.

K centru ze strany se dostaly Teplice. Litsingimu ale neprošel, domácí odvrátili na roh, který nebezpečí nepřinesl.

9.

Teplice hrají v ofenzivě variabilně, prakticky bez hrotového útočníka. V předu se prolínají Nivaldo, Litsingi a Jindráček.

10.

Ofsajd plzeňského Wágnera po vysunutím Horváthem.

11.

Petržela to přehnal s razancí a míč po jeho pasu končí za Grigarovou brankou.

14.

Pzni chybí pohyb, nikdo z hráčů se nenabízí obráncům, kteří marně hledají způsob posunu míče v před.

15.

Jindráček mohl jít sám na Kozáčika po chybě Hejdy v rozehrávce. Na perfektní míč od Vachouška jen těsně nedosáhl.

17.

Krob rozehrával standardku po faulu domácích, jeho centr byl však hodně nízký. Odkopl jej první obranný hráč v trejektorii kopu.

19.

Plzeňská kombinace vázne. Teplice zatím dobře brání.

20.

Horváth centroval od postranní čary, míč odvrátil stoper hostů.

1 2 3 4 5 »

Plzeň před čtvrteční odvetou semifinále Poháru České pošty s Brnem nastoupila v základní sestavě bez odpočívajících Koláře, Tecla či Hrošovského, kterého nahradil po zranění a nemoci se vracející kapitán Horváth. Teplicím chyběli útočníci Mahmutovič a Fenin, na hrotu útoku tak nastoupil Jindráček. Trenér Zdeněk Ščasný se navíc pokusil zaskočit soupeře sestavou se třemi stopery.

A to se poměrně dařilo. Plzeň sice měla od začátku převahu a hrála aktivně, ale přes dobře bránícího soupeře se těžko prosazovala. Kolmice zastavoval zahuštěný střed teplické defenzivy a ani centry ze stran nenacházely adresáty.

Severočeši čekali na chybu domácích v rozehrávce a brejky, což se mohlo vyplatit ve 14. minutě. Hejda ztratil míč na půlce a Vachoušek okamžitě poslal za obranu pas na Jindráčka. Ten mohl jít sám na brankáře, ale na míč nedosáhl.

To Plzeň první větší chybu Teplic potrestala. Po rozehrávce od vlastní branky obrana hostů propadla a před Ďurišem se otevřel volný prostor. Slovenský reprezentant akci ještě vyšperkoval přihrávkou na Petrželu, který uklidil míč do odkryté branky.

Po změně stran Teplice přidaly a byly směrem dopředu nebezpečnější než v první půli, ale jejich akce většinou končily v předfinální fázi. Když už se hostům povedlo vykombinovat obranu Plzně a Litsingi mohl jít sám na brankáře, sudí mu chybně odmával ofsajd.

Definitivní rozhodnutí přišlo v 66. minutě. Po chybě Teplic v rozehrávce táhl po pravé straně brejk Petržela, po jeho přihrávce sice Wágner ani nadvakrát nedůrazným zakončením obranu neprostřelil, ale odražený míč doklepl hlavou do branky Ďuriš.

Teplice mohly zápas ještě zdramatizovat v 72. minutě, ale Litsingiho vychytal brankář Kozáčik. Plzeň si pak už výhru pohlídala. V poslední minutě navíc propálil Grigara plzeňský odchovanec Končal, který v lize nastoupil poprvé v sezoně a teprve potřetí v kariéře. Připsal si tak premiérový gól za první tým Viktorie.

Viktoria Plzeň - FK Teplice 3:0 (1:0)

Branky: 35. Petržela, 66. Ďuriš, 90. Končal. Rozhodčí: Kocourek - Urban, Hock. ŽK: Řezník - Hošek. Diváci: 9873.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela (75. Tecl), Ďuriš (81. Hrošovský), Kovařík (63. Končal) - Wágner. Trenér: Uhrin ml.

Teplice: Grigar - Hošek, Matula, Jablonský - Vondrášek (67. Vůch), Ljevakovič (74. Ramos), Vachoušek, Krob - Litsingi, Jindráček (63. Chukwuma), Nivaldo. Trenér: Ščasný.