pondělí 20. listopadu 2017 Nikola
GAMBRINUS LIGA

Liberec přehrál v derby Jablonec jasně 3:0

aktualizováno 21. 3. 2014 22:50

Liberec - Liberecký stadion je pro fotbalisty Jablonce prokletý. Severočeši v historii samostatné ligy ještě nikdy nedokázali vyhrát na hřišti svého největšího rivala a další šanci měli v jubilejním 40. podještědském derby. Utkání však nezvládli a po porážce 0:3 ztratili příležitost bodově se na svého soupeře dotáhnout. O výhře Slovanu rozhodli brankami Ukrajinec Sergej Rybalka, Nizozemec Kevin Luckassen a v závěru z penalty Marek Jarolím. Z utkání jste mohli sledovat textový on-line.

Sergej Rybalka

On-line přenos (ukončen):

3
:
0

--:--

Dobrý večer, vítejte u předehrávky 21. kola Gambrinus ligy. V severočeském derby se představí domácí Slovan Liberec, který na stadionu U Nisy přivítá Baumit Jablonec.

--:--

Úvodní sestavy:

FC Slovan Liberec: Hroššo – Coufal, Kováč (C), Pimpara, Frýdek – Sackey, M. Jarolím – Pavelka, Rybalka, Kolár – Luckassen.

Náhradníci: Kovář – Novotný, Pokorný, Obročník, Šural, Douglas, Budnik.

FK Baumit Jablonec: Valeš – Eliáš, J. Štochl, Kysela, Jablonský – Čížek, Kopic, Kubista, Loučka (C), Novák – Fantiš.

Náhradníci: Šebek – Rossi, Okleštěk, Pázler, Moulis, Hubník, Třešňák.

Rozhodčí: Bílek – Paták, Hájek.

--:--

Poslední vzájemný zápas ovládli fotbalisté Slovanu, když na podzim vyhráli na jablonecké Střelnici 0:2. Jinak je ale dlouhodobá vzájemná konfrontace poměrně vyrovnaná.

--:--

Hráči obou týmů už jsou na hřišti. Zápas za malou chvíli začne.

1.

Utkání bylo zahájeno.

2.

Hostující zadáci pozapomněli na Pavelku, který jim pláchl. Následnou střelu z úhlu ale dokázal brankář Valeš zlikvidovat.

5.

Frýdek pelášil po levé straně, ale zastavil ho obránce Jablonce, který zahrál do autu. Po něm se míč dostal k Valešovi. Ten rozehraje od branky hostů

7.

Souboje o míč ve středu pole nakonec vyzněly lépe pro hosty, kteří mohou rozehrát roh.

8.

Obrana Liberce ho v pohodě odvrátila.

9.

Série autů na půli hřiště vrátila míč na kopačky Liberce, kteří rozehrávku dostali až k akci Luckassena, který šel důrazně za míčem. Přetažený centr nikdo nezachytil.

11.

Domácí Liberec právě vstřelil branku.

11.

Dlouhý aut od Frýdka propadl až do malého vápna, kam si naběhl Sergej Rybalka a hlavou posílá Liberec do vedení 1:0.

13.

Ošetřování libereckého hráče Davida Pavelky po srážce s Loučkou na vápně, následoval roh, který Jablonec ubránil.

14.

Útočný faul Jablonce na krajního beka Frýdka.

16.

Nepovedený centr Jablonského znamenal náznak brejku pro domácí. Valeš včasným vyběhnutím hluboko do pole odpálil míč na tribunu.

17.

Liberec si vypracoval po pěkné kombinační akci solidní možnost. Chyběla přesná finální přihrávka.

18.

Hezké gesto fair play. Po Kopicově střele mimo rozhodčí signalizovali odkop od brány, ale brankář Hroššo se přiznal, že míč tečoval. Roh pro Jablonec.

19.

Ten byl odvrácen a na druhé straně zahrozil Luckssen, který mohl z úhlu zvýšit na 2:0.

21.

Na centr Jablonského naskakoval Fantiš, ale hlavička mířila vysoko nad.

22.

Valeš musel znovu z brány. Liberecký Pavelka pronikal po pravé straně, zastavil ho až včasný výběh brankáře hostů.

1 2 3 4 5 »

Výsledek dnešního zápasu vyrovnal nejvyšší prohru Jablonce v derby, 0:3 s Libercem předtím prohrál v letech 2001, 2002 a 2008. Liberec se v neúplné tabulce bodově dotáhl na třetí Teplice, naopak Jablonci se po třetí venkovní porážce za sebou pohárové pozici ještě víc vzdálily. Liberec začal aktivně a už ve druhé minutě poprvé zahrozil. Luckassen vysunul Pavelku, který byl sice v ostrém úhlu, i tak ale donutil Valeše k zákroku.

Po jedenácti minutách už domácí vedli. Frýdkův aut propadl až na malé vápno, kam si naběhl Rybalka a hlavou nedal Valešovi šanci. Ukrajinský záložník otevřel skóre stejně jako při podzimní výhře 2:0 v Jablonci a šestým gólem v ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího střelce Slovanu. Jablonec ve třetím venkovním utkání po sobě inkasoval v první čtvrthodině a musel dotahovat ztrátu. V dalším průběhu úvodního dějství byl aktivnější, ale do opravdu gólových šancí se dostával ztěžka, protože liberecká defenziva pracovala dobře.

V 21. minutě Fantiš hlavičkoval v těžké pozici nad, poté pálil s přispěním teče těsně vedle Kopic. Liberec musel ještě do poločasu střídat, zraněného Pavelku nahradil Budnik. Obraz hry se příliš nezměnil ani po přestávce. Jablonec se snažil o vyrovnání, posílit útok přišel střídající Třešňák, ale Slovan dobře bránil v bloku a soupeře k ohrožení Hroššovy branky nepouštěl. Kopicova rána zpoza vápna šla vedle.

Po deseti minutách Slovan v ofenzivě přidal a záhy se dočkal druhé trefy. Jarolím, který si v minulosti šestkrát zahrál v podještědském derby za Jablonec, nacentroval v 58. minutě před branku a hlavičkující Luckassen s pomocí tyče zvýšil. Nizozemský útočník dal svůj druhý gól v libereckém dresu. Jablonec se po druhém inkasovaném gólu vrhl do útoku, ale s výsledkem už nic udělat nedokázal. Naopak v 82. minutě zahrál Kysela rukou a Jarolím z penalty uzavřel skóre.

Slovan Liberec - Baumit Jablonec 3:0 (1:0)

Branky: 11. Rybalka, 58. Luckassen, 82. Jarolím z pen. Rozhodčí: Bílek - J. Paták, Hájek. ŽK: Coufal, Budnik, Luckassen - Kysela. Diváci: 4888.

Liberec: Hroššo - Coufal, Kováč, Pimpara, Frýdek - Sackey, Rybalka (72. Obročník) - Pavelka (42. Budnik), Jarolím (87. Šural), Kolár - Luckassen. Trenér: Šilhavý.

Jablonec: Valeš - Eliáš, Kysela (83. Rossi), Štochl, Jablonský - Loučka - Čížek (67. Okleštěk), Kubista, Kopic, Novák (46. Třešňák) - Fantiš. Trenér: Skuhravý.