sobota 27. května 2017 Valdemar

Pastoor ve Slavii začal prohrou. O triumfu Teplic rozhodl v závěru Hošek

aktualizováno 10. 3. 2014 21:02

Teplice – První zápas na lavičce Slavie nizozemskému trenérovi Alexi Pastoorovi příliš nevyšel. Jeho svěřenci nestačili na Teplice, na jejichž hřišti prohráli 0:1 a připsali si druhou jarní prohru. O výsledku utkání rozhodl až pět minut před koncem stoper Hošek. Pražané i v třetím jarním utkání dohrávali oslabení, když byl vyloučen Gecov.

18:03

Vítejte u on-line přenosu z utkání FK Teplice - Slavia Praha.

18:04

Ve středu pozornosti bude dnes bezpochyby nový slávistický trenér Nizozemec Alex Pastoor, který minulý týden nečekaně nahradil Miroslava Koubka.

18:08

Pastoor udělal v sestavě Slavie oproti poslednímu utkání na Dukle hned několik změn v sestavě, mnoho z nch však vynucených. Škoda a Mičola jsou zranění a Piták s Vošahlíkem stojí kvůli kartám.

18:11

Sestava Slavie: Čontofalský – Ritchie, Neves, Smejkal, Dostál – Hrubý, Gecov – Juhar, Zmrhal, Boudjemaa – Necid

18:12

Sestava Teplic: Grigrar – Krob, Hošek, Matula, Vondrášek – Ramos, Ljevakovič – Nivaldo, Vachoušek, Litsingi - Jindráček

18:14

Hráči Teplic již stojí ve středovém kruhu a utkání co nevidět začne.

1.

Utkání Teplice - Slavia bylo právě zahájeno.

1.

Ortodoxní slávistický levák Martin Juhar - zdá se - bude hrát pod trenérem Pastoorem zprava.

2.

Ne zemi zůstal ležet Litsingi. Klíčováý hráč Teplic však odchází za autovou čáru po svých a zřejmě bude v pořádku.

3.

První nebezpečnou akci předvedly Teplice. Krob centroval na zdaní tyč a obrana Slavie odvrátila na roh.

4.

Z rohu následného Teplice nezahrozily.

5.

Z velké dálky napřáhl Juhar. Jeho povedená rána se nesla do horního růžku, ale Grigar v brance Teplic se vyznamenal.

9.

Vachoušek chtěl vyslat po pravé straně Nivalda. Gecov ho však poslal k zemi a píská se faul.

10.

Krobův prudký centr z pravé strany se stáčel k brance, jeden z teplických hráčů však hlavičkoval vysoko nad břevno.

11.

Litsingi se prosadil k centru z levé strany a tepličtí mají k dispozici další roh.

12.

Tepličtí rozehráli roh na krátko. Jindráček poslal povedený centr na vzdálenější tyč, neobsazený Krob však nedokázal zkrotit hlavičku a přestřelil.

13.

Znovu nebezpečně pálil Juhar. Slávistický záložník se krásně uvolnil, jeho střelu však pokryl Grigar.

14.

Teplice mohly jít do brejku. Výborným skluzem ale Nivalda obral o míč Gecov.

16.

Do zakončení se teď tlačili slávisté. Necid se ještě ve vápně neprosadil, nebezpečně pak pálil Gecov.

17.

Teplice zkoušely kolmou přihrávku za hodně vysunutou slávistickou obranu, Ramos ovšem přihrával nepřesně.

1 2 3 4 5 »

Trenér Pastoor před zápasem udělal v sestavě hned tři změny oproti duelu s Duklou. Zraněného Škodu a vykartované Pitáka s Vošahlikem nahradili dva premianti v základní jedenáctce Ritchie s Hrubým a Juhar. A byl to právě třetí jmenovaný, kdo v prvních deseti minutách dvakrát nebezpečně zahrozil, přestože nastoupil netradičně na pravém křídle. S oběma pokusy si ale brankář Grigar dokázal - i když s obtížemi - poradit.

Nezaháleli ani Tepličtí, a tak od úvodu byl k vidění otevřený fotbal "nahoru dolů." Nebezpečná byla především na levé straně dvojice domácích Krob-Nivaldo. Jejich centry ale nedokázal proměnit ani Jindráček, ani Litsingi.

Ve hře obou celků byla k vidění spousta nepřesností, a to především ve finální fázi. Teplice si i tak do poločasu vytvořily dvě solidní příležitosti. V pětatřicáté minutě po rychlém brejku uvolnil Ljevakovič Litsingiho a jeho rána jen těsně minula zadní tyč Čontofalského brány. Podobně dopadla v samotném závěru první části i pokus bosenského záložníka, jenž vyzkoušel svoje štěstí pro něj typicky z velké vzdálenosti.

Šest minut po přestávce přišla velká rána pro Slavii. Po druhé žluté kartě musel hřiště opustit kapitán Gecov a Pražané tak dohrávali i třetí zápas jara nekompletní. Tento fakt se podepsal i na tempu hry, které výrazně opadlo.

Avšak sešívaným jakoby vyloučení paradoxně pomohlo a v šestapadesáté minutě byli blízko vedoucí brance. Boudjemaa obral ve středu hřiště o míč Ramose, jenž okamžitě vyslal do samostatného úniku aktivního Juhara. Ten se dostal až před Grigara, kterého dokonce překonal povedeným lobem, ale z prázdné branky vykopl balon stoper Matula.

Iniciativu poté převzaly Teplice, které oslabeného soupeře sice přehrávaly a slávisty jen sporadicky pouštěly na vlastní půlku, jenže kromě monotónní kombinace a občasných nákopů před branku si dlouho větší šanci nedokázaly vytvořit. První pořádnou příležitost si žlutomodří připravili až pět minut před koncem a hned z toho byl rozhodující gól. Vůch na levé straně posunul na Nivalda, jenž poslal před branku přízemní centr a na zadní tyči se trefil přesně do odkryté části branky Hošek.

Pražané mohli ještě v závěru vyrovnat, jenže Necid standartní situaci z hranice vápna poslal pouze do zdi a utkání tak skončilo výsledkem 1:0 pro Teplice. Severočeši se tak posunuli na 3. místo tabulky za Spartu a Plzeň, Slávisté zůstávají třináctí.

FK Teplice - Slavia Praha 1:0 (0:0)

Branka: 85. Hošek. Rozhodčí: Nenadál - T. Kovařík, Hrabovský. ŽK: Ramos, Vondrášek, Vůch - Neves, Gecov, Juhar, Hrubý, Ritchie. ČK: 50. Gecov. Diváci: 10.058.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Matula, Hošek, Krob - Litsingi, Vachoušek (90.+3 Takács), Ljevakovič, Ramos (62. Salami), Nivaldo - Jindráček (84. Vůch). Trenér: Ščasný.

Slavia: Čontofalský - Dostál, Smejkal, Neves, Ritchie - Juhar, Boudjeema (88. Lička), Gecov, Hrubý (90.+4 Vyhnal), Zmrhal - Necid. Trenér: Pastoor.

Zdeněk Ščasný (Teplice): "Výhry nad Slavií si cením víc než předchozího vítězství 4:0 nad Olomoucí, protože tentokrát se to nerodilo vůbec lehce. Slavia přijela s novým trenérem a moc jsme nevěděli, co od nich čekat, takže zejména v první půli nás zaskočili. Pak zápas ovlivnilo vyloučení Gecova a při přesilovce mi chyběla větší trpělivost z naší strany. Měli jsme hrát víc po stranách, abychom si šance lépe připravili."

Alex Pastoor (Slavia): "Výsledek je samozřejmě zklamání, zejména proto, že jsme dostali gól v posledních minutách. Ale s tím, jak kluci hráli, jsem byl spokojený, protože jsme kontrolovali hru a útočili při každé příležitosti. A to i potom, když jsme byli v deseti. Celkově to byl dobrý první krok, ale jsem u týmu jen týden a to nic zásadního změnit nejde. Za každou změnou se musí jít postupně."