ČEZ Extraliga 2023/2024

Slovácko nezaváhalo, a Bohemians tak stále čekají na jarní body

Uherské Hradiště - Slovácko si díky gólu Libora Doška z penalty zajistilo vítězství 1:0 nad Bohemians 1905. Domácí se tak ještě více vymanili ze sestupových bojů, naopak klokani nadále čekají na první jarní body a na záchranu ztrácejí už čtyři body.

Utkání Slovácko - Bohemians
zdroj: ČTK autor: Josef Omelka

Slovácko se pokoušelo v úvodu zápasu zdolat obranu protivníka nakopávanými míči. Získalo sice územní převahu, do šancí však tato taktika dlouho nevedla. Přihrávkám vzduchem chyběla přesnost, vysoké míče sbírali obránci soupeře. Na rozdíl od svého protivníka se Bohemians pokoušeli útočit spíše přihrávkami nakrátko, ovšem zápolili s nepřesnostmi a brankáře Heču za celý první poločas prověřil střelou zdálky pouze Rada.

První vážnější šanci si vypracovali domácí fotbalisté Slovácka ve 28. minutě. Šumulikoski našel dlouhým pasem za obranu zcela volného Doška, který se ocitl sám před brankářem Berkovcem. Ten stačil včas vyběhnout a střelu chytil. Branky se domácí příznivci dočkali až tři minuty před přestávkou. V trestném území stáhl obránce Brabec na zem Doška, který penaltu bezpečně proměnil.

Po změně stran dostala hra spád, Bohemians častěji útočili. Nejčastěji zakončoval Lietava, brankáře Heču ale nepřekvapil. Slovácko si z převahy vypracovalo několik příležitostí ke zvýšení náskoku. Divišovu střelu vyrazil brankář Berkovec, z následného rohového kopu se po Košútově střele míč odrazil od břevna. Bohemians postupně srovnali krok, jejich naděje na vyrovnání ale po vyloučení Brabce po druhé žluté kartě výrazně poklesla. Slovácko si už vítězství pohlídalo.

1. FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 42. Došek z pen. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Kotík. ŽK: Kuncl, Diviš, Šimko, Valenta - Bartek, Brabec, Moravec, Šmíd, Hora. ČK: 74. Brabec (Bohemians). Diváci: 4076.

Slovácko: Heča - Kuncl, R. Mezlík, Košút, Šimko - Šumulikoski, Valenta - Diviš, Petr (85.Havlík), Kerbr (89. Ondřejka) - Došek. Trenér: Habanec.
Bohemians Praha 1905: Berkovec - Krch (63. Jeremenko), Brabec, Šmíd, Pauschek - Jindřišek, Rada - Hora, Kuklys (33. Moravec), Bartek (81. Klavík) - Lietava. Trenér: Weber.