pátek 26. května 2017 Filip

Slavia napravila debakl z Olomouce a udolala Duklu 2:1

aktualizováno 28. 2. 2014 23:18

Praha - Fotbalisté Slavie porazili v pražském derby třetí Duklu 2:1, napravili úvodní jarní debakl 1:5 z Olomouce a vzdálili se na čtyři body sestupovému pásmu. Svěřenci Miroslava Koubka ovládli domácí předehrávku 18. kola díky gólům zimních posil Michala Smejkala a Tomáše Necida z prvního poločasu, až v závěru snížil desátým gólem v sezoně Zbyněk Pospěch. Slávisté znovu dohrávali v deseti, tentokrát byl po dvou žlutých kartách vyloučen Jan Vošahlík.

---

Sestava Slavie: Čontofalský - Neves, Smejkal, Škoda, Dostál - Zmrhal, Gecov - Vošahlík, Piták, Boudjemaa - Necid.

---

Sestava Dukly: Rada - Matěj Hanousek, Vorel, Štětina, Romera - Kalouda, Gedeon, Hlinka - Mareš, Pospěch, Berger.

2.

Gecov si vyšlápl na Mareše, první standardka pro Duklu. Bergerův centr byl ale hodně nepřesný.

4.

Pro změnu roh "vojáků", Berger našel na přední tyči Vorla, ten ale hlavičkoval jen do Čontofalského náruče.

7.

Vošahlík se zkoušel protáhnout po křídle mezi dvěma hráči, nedovoleně ho ale atakoval Romera. Slávisté ale z přímého kopu nic nevytěžili.

9.

Další trestný kop pro domácí ze zajímavé pozice, Dukla se ale v pohodě ubránila

10.

Centr Bergra propadl až na zadní tyč k Marešovi, jeho střelu zblokoval na roh Dostál.

11.

Smejkal při následném rohu evidentně stáhl za dres Pospěcha, penalta se však nepíská.

12.

Piták fauloval loktem Gedeona a vidí první žlutou kartu zápasu a svou čtvrtou v sezoně. Přístí týden v Teplicích tak bude červenobílým chybět.

14.

Škoda ve skrumáži napálil míč na branku, obrana Dukly odvrátila na roh.

15.

Boudjemaa přetáhl roh na zadní tyč a nehlídaný Smejkal nedal hlavičkou o zem Radovi šanci.

16.

Skóre alespoň ve statistice žlutých karet strovnává Mareš.

18.

Po pravém křídle se rozběhl Boudjemaa, Zmrhalův centr ale zpracovat nedokázal.

22.

Piták chtěl patičkou vybídnout k zakončení Necida, obě zimní slávistické posily se ale tentokrát po fotbalové stránce ideálně nepochopily.

25.

Domácí hrají ve středu pole velmi agresivně a Dukla si s tím nedokáže poradit. Po Dostálově centru se k zakončení nedostal Necid.

27.

Rychlý kontr Dukly zakončoval Pospěch, v tísni ale Čontofalského neohrozil.

28.

Po lehce přihraném pádu Mareše slibná standardka pro Duklu. Kalouda ale trefil pouze zeď a následný roh domácí ubránili.

34.

Po faulu u rohového praporku centroval Zmrhal a Necid na zadní tyči ideálně nezakončil.

37.

Slávisté zakončili poměrně kostrbatou akci centrem Pitáka do území nikoho.

38.

Mareš chtěl vysunout za obranu Bergera, akci ale zastavil ofsajd.

1 2 3 »

V samém úvodu mohla jít do vedení Dukla. v 11. minutě zahrával tým z Julisky rohový kop, slávistický obránce Michal Smejkal zatáhl Zbyňka Pospěcha ve vápně za dres a znemožnil mu vystřelit. Rozhodčí Franěk však zákrok přehlédl a nechal pokračovat ve hře, komise rozhodčích později potvrdila, že sudí chyboval a měla se pískat penalta. Jenže v 15. minutě se po rohu naopak radovali slávisté. Při svém druhém startu za červenobílé otevřel hlavou skóre právě předchozí hříšník Smejkal.

Domácí vůbec nepůsobili jako mužstvo s nejméně produktivním útokem ligy a nejhorší bilancí na vlastním hřišti. Z další standardní situace Necid hlavičkoval nad branku. Aktivní Slavia přidala v předposlední minutě druhou branku. Boudjemaa našel kolmicí za obranu Necida, který zakončil přesnou přízemní střelou. Kmenový hráč CSKA Moskva se v české nejvyšší soutěži trefil poprvé od listopadu 2008.

Duklu mohl vrátit do hry v 58. minutě nejlepší týmový střelec Pospěch. Jeho ránu však vykopl z brankové čáry Gecov. Naděje hostů vzrostla v 72. minutě, kdy byl po zbytečné druhé žluté kartě vyloučen domácí Vošahlík.

Celek z Julisky ze závěrečného tlaku snížil. Čontofalský sice nejprve vyrazil nepovedený odkop spoluhráče Škody, ale v 87. minutě už ho hlavou překonal Pospěch. Bývalý útočník Slavie desátou trefou dorovnal vedoucího ligového střelce Aidina Mahmutoviče z Teplic. Dukla však druhý gól nepřidala a prohrála po sérii šesti utkání bez porážky.

Slavia Praha - Dukla Praha 2:1 (2:0)

Branky: 15. Smejkal, 44. Necid - 87. Pospěch. Rozhodčí: Franěk - Mencl, Vysloužil. ŽK: Piták, Vošahlík, Necid - Mareš, Kalouda, Štetina. ČK: 72. Vošahlík. Diváci: 4939.

Slavia: Čontofalský - Dostál, Škoda, Smejkal, Neves - Zmrhal, Gecov - Boudjemaa (85. Mičola), Piták (80. Juhar), Vošahlík - Necid (90.+1 Prošek). Trenér: Koubek.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek (78. Marek) - Hlinka, Gedeon, Kalouda (61. Koval) - Mareš, Pospěch, Berger (46. Černý). Trenér: Kozel.

Miroslav Koubek (Slavia): "Po zápase v Olomouci jsme na tom samozřejmě nebyli nejlépe, dostali jsme se do složité psychické situace. Bylo nutné k dnešnímu zápasu přistoupit tak, jak jste viděli. Mužstvo podalo proti Dukle, která patří do špičky, potřebný výkon. Hrajeme o záchranu, takže to byl z našeho pohledu takový účelový výkon. Ten 'krasofotbal' z Olomouce jsme dneska nehráli a to přineslo ovoce. Musím mužstvo pochválit, že to odbojovalo a vydřelo. V deseti to bylo hodně těžké a ustáli jsme to."

Luboš Kozel (Dukla): "Myslím, ze jsme prohráli naprosto zbytečně. Když mužstvo začalo hrát to, čeho je schopno, tak jsme Slavii přehrávali. Bohužel už to bylo za stavu 0:2. Dneska je výsledek takovým trestem za náš výkon v první půli, kdy jsme nedůsledností nebo až bohorovností udělali několik chyb ve hře a v úvodu jsme byli podráždění a zbytečně jsme faulovali. V druhém poločase byl náš výkon lepší. Od vyloučení Vošahlíka to byla hra na jednu branku, bohužel ten kontaktní gól jsme dali velmi pozdě a už to na vyrovnání nestačilo."