pátek 22. září 2017 Darina
13. KOLO GAMBRINUS LIGY

Plzeň je opět druhá, Jablonec po penaltách přejela 6:1

aktualizováno 1. 11. 2013 23:06

Plzeň - Fotbalisté Plzně v předehrávce 13. kola první ligy porazili doma Jablonec 6:1 a minimálně do soboty se vrátili na druhé místo tabulky před Teplice. Jablonec sice vedl gólem Pitáka, ale Plzeň tentokrát zvládla pokutové kopy, které v předešlých dvou kolech neproměnila. Dnes nejprve mířil přesně z penalty Horváth a vzápětí i Tecl. Oba se navíc trefili také ze hry stejně jako Kolář a Wágner. Jablonec dohrával od 22. minuty bez vyloučeného Nováka. Zápas jsme sledovali v podrobném on-line přenosu.

Plzeňští hráči se radují z gólu

On-line přenos (ukončen):

--:--

Trenér Plzně Pavel Vrba před utkáním: "Liga nabírá před koncem podzimní části rychlé tempo a my víme, že doma musíme být stoprocentní. Budeme se snažit pro to udělat všechno a věřím, že to tak bude vypadat i na hřišti."

--:--

Plzeň před utkáním trápí zejména zdravotní stav levého beka Davida Limberského, určitě chybět bude Lukáš Hejda. Jablonec má na marodce Pavla Eliáše, Tomáše Jablonského a Lukáše Zoubeleho.

--:--

Trenér Jablonce Roman Skuhravý před utkáním: "Vůbec si ale nemyslím, že by Plzeň prožívala nějakou krizi. Jen jí nevyšly poslední zápasy, o to více bude chtít uspět proti nám."

--:--

Sestavy:

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Hubník - Hořava, Horváth - Petržela, Kolář, Ďuriš - Tecl.

Jablonec: Špit – Rossi, Kysela, Novák, Beneš – Čížek, Kubista, Piták, Loučka, Vaněk – Vošahlík.

1

Utkání Plzeň - Jablonec právě začalo, u míče jsou hosté.

2.

Jablonec se ubránil prvnímu útoku, který Plzeň rozehrála zprava. V kombinaci však nebyla důsledná.

3.

Rajtoral zastavil útočnou akci Jablonce.

4.

Vošahlík hezky našel Pitáka před vápnem, jablonecký kapitán ale vyrazil později a míč nedostihl.

5.

Novák zahrával roh a Kozáčik si s ním s přehledem poradil. Jenže míč pak nešťastně vyhodil přímo k nohám Jablonce. Střela však šla hodně nad.

8.

Petržela chtěl rychle obejít Nováka, ten ho ale stáhl k zemi a dostal žlutou kartu.

9.

Plzeňské hlavičkování v jabloneckém vápně šanci na gól nepřineslo, Špit si na balon ani nesáhl.

10.

Po faulu na Koláře rozehrával Horváth po zemi, míč se vrátil až ke Kozáčikovi.

11.

Jablonec právě vstřelil gól a vede 0:1.

11.

Plzeňská obrana v čele s Hubníkem totálně zaspala. Novák obloukem poslal až před vápno, kam si po teči dalšího jabloneckého kolegy nabíhal Piták a zakončoval do odkryté brány.

13.

Horváth zahrával první roh Plzně, naskakoval si na něj Hubník, ale míč skončil v zámezí.

16.

Novák se střetl s Petrželou ve vápně. Zahákl jej nohou a sudí nařídil pokutový kop.

16.

Plzeň právě vstřelila gól a srovnává na 1:1. Exekutorem byl Pavel Horváth, kterému se narozdíl od utkání se Slavií tentokrát penalta povedla.

19.

Vošahlík obdržel za šlapák na Hubníka žlutou kartu. Ještě předtím vyfasoval žlutou kartu i Čížek za bránění v rozehrávce.

20.

Ďuriš se těsně před vápnem dokázal uvolnit, ale na Špita vyslal velice slabou střelu, s níž neměl jablonecký gólman žádné problémy.

21.

Novákův dlouhý aut na Pitáka, Čížek pak nacentroval na Kubistu, ale ten balon z voleje přepálil.

1 2 3 4 »

Plzeň vyhrála teprve podruhé z posledních šesti kol a oplatila Jablonci letní domácí porážku 2:3 ze Superpoháru. Rovněž se pozitivně naladila na úterní duel Ligy mistrů s Bayernem Mnichov. Naopak Jablonec ztratil body v šestém z posledních sedmi zápasů.

Oběma týmům se v minulých kolech nedařilo, proto trenéři sáhli ke změnám v sestavě. Plzeňský kouč Vrba poslal na hřiště Ďuriše, Tecla a také Hubníka, který na levém kraji obrany nahradil nemocného Limberského. Jablonec zase nastoupil na stoperu s Kyselou a bez jediného klasického útočníka, když se na hrotu pohyboval obvyklý krajní záložník Vošahlík.

Pavel Vrba (trenér Plzně): "Podali jsme velice dobrý výkon a zaslouženě vyhráli. I v Teplicích jsme podali dobrý výkon, ale tam jsme neproměnili penaltu. Tentokráte ano a to rozhodlo."

Roman Skuhravý (trenér Jablonce): "Zápas jsme si prohráli sami vlastní nedisciplinovaností a neovládnutím emocí. Za sedm minut jsme dostali tři žluté karty, jednu červenou a darovali jsme soupeři dvě penalty. To se tak zkušenému týmu nesmí stát."

Plzni se příliš nevyvedl vstup do zápasu. V 11. minutě podnikl Jablonec po levé straně rychlý brejk a Kubista přízemním centrem našel na penaltě nepokrytého Pitáka, který přesnou střelou poslal hosty do vedení. To domácí probudilo a rychle se hnali za obratem. Už po pěti minutách se Petržela prohnal ve vápně kolem Nováka, který ho fauloval a sudí Zelinka nařídil pokutový kop.

Utkání  FC Viktoria Plzeň - FK Baumit Jablonec
Utkání FC Viktoria Plzeň - FK Baumit Jablonec

Zatímco proti Slavii a Teplicím Horváth s Bakošem při penaltách selhali, tentokrát plzeňský kapitán Horváth mířil přesně do šibenice a nedal Špitovi šanci. Jablonecký brankář tak znovu přišel o jubilejní sté čisté konto kariéry.

Smolař zápasu Novák navíc ve 22. minutě zastavil Rajtoralovu střelu rukou a postaral se tak o druhou penaltu pro Plzeň. K tomu přidal i druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Míč si tentokrát vzal Tecl a stejně jako Horváth pokutový kop s přehledem proměnil. Jablonecký reprezentant Vaněk sice vzápětí vystrašil domácího brankáře Kozáčika tvrdou střelou, ale od té doby na hřišti dominovala Plzeň a bylo jen otázkou času, kdy skóre navýší.

Aktivní v zakončení byl zejména Kolář, ale nejprve Špita nepropálil zblízka, následně trefil jen vnější stranu tyče a ve třetí šanci ho skvěle vychytal Špit. Neuspěl ani Horváth s hlavičkou. Až těsně před poločasem si Tecl na přední tyči naskočil na Rajtoralův centr a hlavou přidal svůj čtvrtý zásah sezony.

I v druhé půli se hrálo zejména na polovině oslabeného Jablonce. V 55. minutě se dočkal gólu Kolář, kterému prostrčil míč Petržela a reprezentační záložník z otočky mířil přesně mezi Špitovy nohy. Petržela se v nahrávače proměnil i v 68. minutě, kdy přetaženým centrem našel volného Horvátha, který dělovkou pokořil svůj bývalý klub popáté. Prosadil se i střídající Wágner, který po dalším průniku Petržely doklepl míč do branky.

Viktoria Plzeň - Baumit Jablonec 6:1 (3:1)

Branky: 16. z pen. a 68. Horváth, 22. z pen. a 45. Tecl, 55. Kolář, 86. Wágner - 11. Piták. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, J. Paták. ŽK: Čišovský, Rajtoral - Novák, Čížek, Vošahlík, Loučka, Piták. ČK: 22. Novák (Jablonec). Diváci: 9180.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Hubník - Hořava, Horváth (87. Pospíšil) - Petržela, Kolář (80. Bakoš), Ďuriš - Tecl (74. Wágner). Trenér: Vrba.

Jablonec: Špit - Rossi, Kysela, Beneš, Novák - Loučka, Kubista - Čížek (87. Vukadinovič), Piták (75. Jurča), Vaněk - Vošahlík (63. Třešňák). Trenér: Skuhravý.

Zdroj: ČT sport