Kometa Cup

Plzeň spasil v Jihlavě střídající Bakoš, pro LM přišla o Limberského

Plzeň - Viktoria Plzeň po dvou remízách bodovala naplno, když v Jihlavě zvítězila 2:1 a po předehrávce 10. kola fotbalové Gambrinus ligy smrskla náskok Sparty v čele tabulky na jediný bod. Ta má však sobotní derby na Slavii k dobru. Vítězný gól vstřelil náhradník Marek Bakoš 11 minut před koncem. Obránce David Limberský si v duelu zřejmě natrhl stehenní sval a téměř jistě nebude hrát v LM proti CSKA Moskva. Utkání jste mohli sledovat v podrobné on-line reportáži.

Marek Bakoš překonává brankáře Jaromíra Blažka
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

On-line textový přenos

--:--

Děkujeme za pozornost a dobrou noc.

--:--

Gólem se o to v 79. minutě postaral Marek Bakoš, který jako střídající hráč zastoupil druhého útočníka Stanislava Tecla. Pavel Vrba se svým týmem získává tři body a náskok Sparty smrskává na rozdíl jediného bodu minimálně do zítřejšího derby.

90.+1

Konec utkání. Překvapení se nekoná. Plzeň v Jihlavě vítězí 2:1.

90.

Nastavuje se 1 minuta.

90.

Aut Plzně se vyvrbil v únik Petržely, který dával pod sebe na Horvátha. Jeho střelu ale Jihlavští zblokovali.

89.

Petrželův pokus je nepřesný a o rychlý výkop se postaral Blažek.

89.

Plzeň drží míč na útočné polovině.

88.

Srážka dvou domácích hráčů bolela hlavně Karlíka.

86.

Blažkův výkop rychle získali hráči Plzně. Kontr zastavuje Bakošův ofsjad.

86.

Bakoš je při chuti. Po Hořavově vysunutí jen těsně minul levou tyčku Blažkovy branky.

84.

Centr Masopusta si ze vzduchu stahuje Kozáčik.

82.

Horváth rozehrál standardní situaci poblíž velkého vápna, obrana Jihlavy se s problémy ubránila.

80.

Vaculík rozehrál rohový kop, obrana Plzně si s jeho centrem poradila.

79.

Postupný útok vyvrcholil kličkou Koláře směrem k vápnu. V něm si na jeho adresnou přihrávku naběhl MAREK BAKOŠ a sám před Blažkem poslal míč k tyči. Plzeň vede 11 minut před koncem 2:1.

79.

Plzeň právě vstřelila branku.

78.

Ze hřiště jde Josl a do hry se podívá jihlavský Kosak.

76.

Petržela v tandemu s Rajtoralem našel v rohu pokutového území Pospíšila, jeho střela šla do branky, jenomže doprostřed, kde stál připravený Blažek.

75.

Plzeň se snaží o tlak, ale finální fáze přihrávek do vápna se jí nedaří.

74.

Bakoš znovu hlavičkoval téměř z máleho vápna. Akci však zastavuje ofsajd slovenského forvarda.

72.

Bakoš hlavou prodlužoval Horváthův centr do vápna a domácí brankář se musel nátahnout, aby jeho pokus vytlačil mimo tři tyče.

71.

Pokus Kovaříka končí na tribuně za Blažkovou brankou.

69.

Kolář mohl skórovat pa kraťoučkém pobytu na hřišti. Střela zpoza vápna však končí vedle pravé tyče branky Blažka.

68.

Hořavův centr se neujal a z následné akce mohl jít do šance Bakoš. Jeho faul rukama na Šourka útok Plzně ale zastavil.

67.

Na hřišti je Daniel Kolář, ze hry byl stažen Řezník.

67.

Petržela nepřešel po pravé straně a kopat se bude od branky klubu z Vysočiny.

65.

Další rohový kop Plzně po signálu Jihlava ubránila, ale nedorozumění mezi Blažkem a domácím obráncem znamená druhou takovou možnost pro Plzeň.

63.

Tecla v plzeňském útoku střídá Marek Bakoš.

61.

Roh Plzně znovu v podání Pospíšila vyboxoval Blažek.

59.

Zbytečný útočný faul Masopusta, který však hraje výborný zápas.

58.

Stanislav Tecl se trápí a na hřišti svého bývalého klubu není skoro vidět.

57.

Nádherná rána Karlíka z dálky směřovala do horního rohu branky Plzně. Kozáčik se proti jeho pokusu vyznamenal.

56.

Horváth to zkoušel na bližší tyč. Pas se mu ale nepovedl a Jihlava v pohodě odvrátila.

56.

Faul na Řezníka a standardka pro Plzeň.

54.

U míče jsou domácí, Masoupust hledal Harbu. K tomu se ale jeho centr nedostal.

53.

Roh pro Plzeň, který kopal netradičně Pospíšil.

52.

Ozývá se pískot tribun. Míč mají plzeňští hráči a Jihlava se zatáhla do obranného bloku.

51.

Důraz Jihlavských je v pořádku. Tecl teď svého exspoluhráče fauloval, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.

50.

Karlík se pokusil o dalekonosnou střelu z přímého kopu. Jeho rána až ke Kozáčikovi neprošla.

48.

Napomínám žlutým kartónkem je Tomáš Hořava po přišlápnutí Masopusta ve středu hřiště.

47.

Harba se málem octnul sám na penaltě. Nepříliš bezpečný centr se k němu odrazil a on mohl zakončovat. Na poslední chvíli přispěchal obránce hostů.

46.

Míč má Plzeň, ale hned ho ztrácí a je tu aut pro Jihlavu.

46.

Druhý poločas začal.

45.

První poločas ukončen.

45.

Možnost brejku Jihlavy překazil hlavní rozhodčí. Harba mohl jít sám od půlky hřiště, ale poločasový hvizd ho zastavil.

43.

Šance Jihlavy. Harba šel sám ze strany a ještě hledal Jungra. Tomu se však vrhnul pod nohy Kozáčik a s nasazením vlastního těla, zejména hlavy, velkou možnost překazil.

42.

Roh Jihlavy končí nadějným centrem a hlavičkou Karlíka nad branku Kozáčika.

41.

Brankář matador Jaromír Blažek se může zahřát - bude kopat od vlastní branky.

40.

Řezník centroval, ale hlavou odvrací jihlavský stoper.

39.

Nedovolený zákrok od Jungra na Hořavu na polovině hřiště.

38.

Jihlava má autová vhazování a snaží se prosadit od pravé postranní čáry. Série autů končí odkopem od plzeňské branky.

37.

Chyba v rozehrávce Plzně a obrovská! Harba se dostal na hranici vápna ke katastrofální přihrávce stopera Plzně, ale podklouzl a akce tím skončila.

36.

Rajtoral zareagoval na pobídku od Horvátha pozdě a při snaze získat míč fauloval.

34.

Standardka Horvátha odvrácena nadvakrát. Ani jeden z vysokých centrů se neujal.

33.

Špatné přenesení Jihlavy a následuje brejk Plzně zastavený faulem na Pospíšila.

32.

Rychlý brejk Jihlavy předvedl silnou stránku domácích. Masopust natáhl ke střele a Kozáčik měl práci. Vyrazil na roh.

31.

Faul na Petrželu se nelíbí domácím divákům.

30.

Ofsajd Jihlavy. Domácí vypadají v této fázi hry lépe.

27.

Další centr Plzně ze strany a opět neúspěšný. Trávník je kluzský a spousta hráčů obou mužstev má problémy.

25.

Roh pro Plzeň zahrávaný Horváthem na přední tyč domácí odvrátili, ale přišel další a na ten se šplhal Hubník. Nakonec se po jeho hlavičce mimo kope od branky Jihlavy.

24.

Je to tady. Limberský střídá a v sestavě Plzně ho nahrazuje Jan Kovařík.

23.

Možnost Jihlavských, centr ze strany ale mířil po sklepnutí útočníku nad.

23.

Do hry zřejmě půjde Kovařík.

22.

David limberský má zřejmě svalové problémy. Viditelně kulhal a musel zamířit do šaten.

20.

A znovu Jungr. Tentokrát z pravé strany pálil tvrdě do středu branky. Jeho levačka, ale Kozáčika nepřekvapila.

18.

Standardní situace pro Plzeň, kterou z nějakých 26 metrů rozehrál Procházka, ale jeho střela mířila mimo tři tyče.

16.

Je vyrovnáno. Jungr přidržel míč ve vápně Plzně a poté ho přenechal ho Vaculíkovi, který zpětnou přihrávku našel HARISE HARBU, který poslal míč do sítě Kozáčika.

16.

Jihlava právě vstřelila branku.

15.

Náznak šance pro Jihlavu - Vaculík se zbavil Řezníka a posouval na Jungra, který však míč vůbec netrefil.

13.

Akci Plzně rozehrál Hubník, ale Blažek si se vším poradil.

10.

Krásná fotbalová akce. Limberský našel pasem z obranné řady režiséra hry Horvátha, který poslal vysoký a zakroucený centr do vápna, kam si naběhl FRANTIŠEK RAJTORAL a neomylně z první poslal míč za záda domácího brankáře. 1:0 pro Viktorku.

10.

Plzeň právě vstřelila branku!

8.

Jihlavští jsou aktivní a jsou v náporu. Přetažený míč od Vaculíka smeřoval na hlavu Jungra, kterému moc nechybělo.

7.

Roh rozehrál Horváth, Blažek i s problémy nakonec chytá.

5.

Máme tu první roh, rozehraje jej Plzeň.

4.

Akce Plzně je zastaven, rozhodčí odpískal ofsajd.

4.

Vaculík se ve vápně pokusil oslovit Masopusta, ale balón byl příliš rychlý.

3.

O centr do vápna na druhé straně se pokusil Masopust, ale i Kozáčik byl pozorný.

3.

Rajtoral odcentroval do vápna, Blažek ale v pohodě chytá.

2.

Plzeň začíná postupným útokem, balón si vyměňuje Hubník s Řezníkem.

1.

U míče jsou ale již hosté z Plzně.

1.

Zápas rozehráli jako první jihlavští hráči.

--:--

Oba týmy jsou na hřišti a probíhá tradiční zdravice.

--:--

V sestavě Jihlavy chybí Václav Koloušek, na straně Plzně se v základní sestavě představí exjihlavský Stanislav Tecl.

--:--

Úvodní sestavy:

FC Vysočina Jihlava: Blažek – T. Marek, Tlustý, Šourek, Josl – Masopust, Jánoš, Jungr, Karlík, Vaculík (C) – Harba.
Náhradníci: Hanuš – Krejčí, Mikula, Kliment, Kosak, Teplý, Kučera.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hubník, Procházka, Limberský – Rajtoral, Horváth (C), Pospíšil, Hořava, Petržela – Tecl.
Náhradníci: Bolek – Hejda, Kovařík, Kolář, Ďuriš, Wágner, Bakoš.

--:--

Dobrý večer, vítáme Vás u dnešního on-line přenosu.

Plzeňský trenér Pavel Vrba odkoučoval proti Jihlavě 151. ligový zápas v jednom klubu za sebou, čímž vyrovnal rekord Karla Jarolíma a Ladislava Škorpila. Před středečním utkáním Ligy mistrů s CSKA Moskva v Petrohradu zamíchal se sestavou a jen na lavičce nechal Koláře či Kovaříka, který se ale ještě v první půli na hřiště dostal.

Jihlava na domácím stadionu získala všechny své body v této sezoně a proti favoritovi začala nebojácně. V úvodních deseti minutách jí několikrát chyběl krok k zakončení, pak ale udeřila Plzeň. Horváth po Procházkově dlouhé přihrávce poslal nadýchaný centr do vápna a Rajtoral z voleje vstřelil svůj druhý gól v tomto ročníku.

Hostům ale vydrželo vedení jen šest minut. Jungr přihrál Vaculíkovi, ten utekl vápnem a poslal míč před bránu, kde skóroval nabíhající Harba. Bosenský útočník dal třetí gól v jihlavském dresu.

Plzni pak ještě víc zkomplikovalo situaci zranění levého beka Limberského. Reprezentační zadák si zřejmě natáhl sval a v polovině první půle ho vystřídal Kovařík. "Pravděpodobně má natržený zadní stehenní sval, na 99 procent proti CSKA nebude k dispozici," posteskl si Vrba.

Vysočině chyběl zraněný špílmachr Koloušek, i bez něj ale předváděla bojovný výkon s bleskovými kontry. Po jednom z nich musel Kozáčik vyrazit nad břevno Masopustovu ránu a těsně před pauzou při jihlavském přečíslení v poslední chvíli vypíchl míč před Jungrem. "První půle v našem podání snesla měřítko," podotkl jihlavský kouč František Komňacký. Naopak Vrba spokojený nebyl. "První poločas byl z naší strany vlažný," řekl.

Vysočina se při odchodu do kabin hodně hněvala na sudího Proskeho, že ji nenechal dotáhnout brejk a odpískal poločas ještě dřív, než vypršela 45. minuta. "Překvapilo mě to, ale nechci v tom hledat úmysl," řekl Komňacký.

Plzni se zpočátku nedařilo rozebrat obětavě hrající Vysočinu ani po pauze. Naopak zahrozila Jihlava po Karlíkově ráně, po které se musel hodně natáhnout Kozáčik. Plzeňskou hru oživili až střídající Kolář s Bakošem. Ten nahradil Tecla, jemuž se při návratu na hřiště svého bývalého klubu nedařilo. Plzeň stupňovala tlak a nakonec právě po spolupráci čerstvých hráčů rozhodla.

V 72. minutě ještě Blažek u zadní tyče vytěsnil tečovaný Horváthův centr, o sedm minut později už ale kapituloval. Kolář posunul na volného Bakoše, ten zachoval před brankou chladnou hlavu a dal svůj první ligový gól od dubna. "Jestli jsem si tím řekl o místo v základní sestavě? To já neřeším, trenér o sestavě rozhoduje na základě výkonnosti a stylu hry soupeře," uvedl Bakoš. Vrba si střídání pochvaloval. "V druhé půli jsme převzali aktivitu a i díky střídání zápas zvládli. Bakoš s Kolářem měli velký podíl na vítězné brance, jsem rád, že je v týmu mám," uvedl Vrba.

Také jihlavský kouč uznal, že po změně stran Plzeň dominovala. "Ve druhé půli jsme vypadli z role, už jsme nebyli tak nebezpeční dopředu. Bylo jen otázkou času, jestli Plzeň svou převahu zúročí gólově. Hráčům ale nemám co vytknout," řekl Komňacký.

Vysočina Jihlava - Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)

Branky: 16. Harba - 10. Rajtoral, 79. Bakoš. Rozhodčí: Proske - Kordula, Blažej. ŽK: Hořava (Plzeň).

Jihlava: Blažek - Marek, Tlustý, Šourek, Josl (78. Kosak) - Masopust, Jánoš (87. Teplý), Jungr, Karlík, Vaculík - Harba. Trenér: Komňacký.

Plzeň: Kozáčik - Řezník (67. Kolář), Hubník, Procházka, Limberský (23. Kovařík) - Hořava, Horváth - Rajtoral, Pospíšil, Petržela - Tecl (63. Bakoš). Trenér: Vrba.