pátek 28. července 2017 Viktor
Gambrinus liga

Sparta rozstřílela Příbram, dvakrát se trefil střídající Bednář

aktualizováno 23. 8. 2013 22:28

Praha – Sparta potvrdila roli favorita a v předehrávce 6. kola porazila Příbram na domácí půdě 4:0. Vysoká porážka se však Příbramským může zdát po právu až příliš krutá, Středočeši byli po většinu druhého poločasu lepším týmem a sahali po bodu. Letenští však v poslední patnáctiminutovce nasázeli tři branky a minimálně do soboty, kdy Plzeň nastoupí k utkání se Slováckem, se posunuli na první příčku tabulky. O dva góly domácích se postaral náhradník Roman Bednář. On-line textovou reportáž z utkání najdete níže.

20:12

Vítejte u online přenosu z utkání Sparta Praha - 1. FK Příbram. Utkání začne ve 20:15.

20:13

Na Letné již dozněla sparťanská hymna a hráči obou týmů vbíhají na trávník.

0.

Utkání bylo právě zahájeno. Míč je na kopačkách fotbalistů Sparty.

1.

Po necelé půlminutce rozehrávala Sparta první rohové kop. Po Švejdíkově hlavičce se k dorážce zblízka dostal Lafata. V těžké pozici ale netrefil branku soupeře.

2.

Hrubě chyboval sparťanský stoper Holek. Příbramský útočník však po jeho hrubce poslal míč jen na tribunu.

6.

Po faulu na Hušbauera rozehrával ze 30ti metrů Dočkal. Míč poslal přesně na hlavu nabíhajícího Švejdíka, jeho pomalý oblouček se ale nevešel mezi tři tyče.

7.

Přikryl se díky bojovnosti prodral do blízkosti branky, jeho zpětnou přihrávku ale srazil těsne mimo brankovou konstrukci bránící hráč Příbrami. Z následného rohu Sparťané žádnou příležitost nevytěžili.

9.

Aziz z dálky vyzkoušel Vaclíka, ten si s jeho nepříliš prudkou ranou bez problémů poradil.

10.

Sparta právě vstřelila branku!

Do odraženého míče se na hranici vápna opřel Josef Hušbauer, jeho střelu nešťastně tečoval příbramský obránce Mišůn a vychýlil míč mimo dosah brankáře Hrušky. Sparta vede 1:0.

16.

Rychlý protiútok Sparty zazdil nepřesným centrem Krejčí. Přesto Sparťané dál drží míč na polovině soupeře a Příbram do hry příliš nepouštějí.

18.

Řezníček sám před Vaclíkem skórovat nedokázal. Příbramský útočník postupoval po přihrávce Abraháma na sparťanského gólamana z mírného úhlu, ten mu však dobrým výběhem šanci zmařil.

20.

Sparta zůstává v mírném tlaku, větší šance ale nepřicházejí. Příbram však čas od času zahrozí nebezpečným rychlým výpadem.

22.

David Lafata zůstal ležet na trávníku po kontaktu z Příbramským Jakubem Řezníčkem. O faul se nejednalo a Lafata už se zvedá a po krátkém ošetření se vrací zpět na hřiště.

26.

Ke Costovu centru se ve vápně dostal Dočkal, sparťanský záložník ale svou tvrdou střelou jen orazítkoval tyč.

28.

Příbram se dnes oprvé na delší dobu usadila na sparťanské polovině, brance soupeře se ale nepřiblížila.

30.

Příbramský Abrahám tak dlouho stál před rozehrávajícím Sparťanem, až si vysloužil žlutou kartu.

33.

Příbramský Mareš se dostal po individuálním postupu do dobré pozice před vápnem, jeho štiplavou střelu pod břevno vytlačil na roh Vaclík.

34.

Příbramský Řezníček mohl využít chybného výběhnutí Vaclíka. Hostující útočník však prováhal svou šanci a přihrávku poté poslal jen do náruče vrátivšího se sparťanského brankáře.

37.

Závar ve vápně Příbramských, na jehož počátku stála krásná kombinace dočkala s Přikryl, zakončil nepřesnou střelou Costa.

38.

Rozhodčí teď chybně nenechal Sparťanům výhodu a zastavil slibně se rozvíjející se akci.

1 2 3 »

Sparta s Příbramí dosud prohrála v lize jen dva zápasy a touto statistikou nepohnuli Středočeši ani tentokrát. Hosté přitom přijeli na Letnou viditelně povzbuzeni dvěma výhrami za sebou a už po dvou minutách měli solidní šanci, jak otevřít skóre. Danoski ale po zaváhání domácí obrany – jmenovitě Mario Holka - pálil jen nad branku.

Jinak ale úvod utkání patřil Spartě, která se po deseti minutách také ujala vedení. Hušbauer na hranici vápna napálil z voleje odražený míč a nešťastník Mišůn tečoval střelu mimo dosah gólmana Hrušky. Náskok favorita mohl zvýšit Dočkal, radost z premiérové trefy v rudém dresu mu ale zkazila tyč.

Sparťané se radují z prvního gólu proti Příbrami

Domácí kotel pak po půlhodině rozvinul transparentem s textem: "Ten, jehož jméno je zapomenuto a již nikdy nebude vysloveno". Dal tak najevo, co si myslí o hostujícím kouči Františku Strakovi, bývalém sparťanském hráči i trenérovi, který se poprvé od angažmá u rivala Slavie vrátil na Letnou. Příbramští očividně nepřijeli bránit a ještě v první půli si vytvořili dvě slibné šance na vyrovnání. Řezníček ale ze strany nepropálil Vaclíka a letenský gólman pak těsně před pauzou vychytal zblízka i Jugase.

Tlak outsidera

Ve druhém poločase to však překvapivě byli hosté, kteří vtrhli na svého soupeře. Dlouze kombinovali a Sparťané se často osvobozovali jen za cenu dlouhých odkopů. Spartě se nedařilo dostat do tempa, hráči ztráceli míče a hra letenských měla k dokonalosti daleko. Příbram si však žádné větší příležitosti vytvořit nedokázala a brzy přišel trest.

Čtvrt hodiny před koncem zlomil utkání letenský kapitán David Lafata. Po Kadeřábkově tečovaném přízemním centru přistál míč na jeho hlavě a sparťanský kanonýr přidal čtvrtý gól v sezoně. Vzápětí tribuny bouřily, když se na trávník dostal i střídající Bednář. Brzy se oblíbenec tribun na Letné málem dočkal i gólu, jenže sám před Hruškou trestuhodně přestřelil. Šest minut před koncem se už ale Bednář trefil po centru ze strany. V 89. minutě pak Hrušku propálil podruhé a Příbram tak odjela z Prahy s debaklem, byť dlouho sahala po solidním výsledku.

Vítězslav Lavička (Sparta): "Pasáž po přestávce nám nevyšla, ztratili jsme kontrolu ve středu pole. Příbram se dostávala do tlaku, měli jsme problémy. Definitivně to zlomil až druhý gól. Soupeř dostal ránu, nám to zvedlo sebevědomí a závěr byl exhibicí. Dnešní zápas znovu prokázal, jak je Roman Bednář platným hráčem. Za to, jaký má podíl na vítězstvích, by si základní sestavu zasloužil plným právem. Ale pokud tam dáme typologicky podobné útočníky jako David Lafata a Roman, tak v tuhle chvíli nemáme typologicky alternaci na střídačce. To je jeden z důvodů, proč se Roman neobjevuje v základní sestavě. Vnitřně cítí, že by rád pomohl týmu od první minuty, ale respektuje rozhodnutí nás trenérů. Je to pravý profesionál."

František Straka (Příbram): "V páté minutě jsme měli obrovskou šanci, když Danoski sám před brankou přestřelil. Kdybychom dali na 1:0, mohlo to vypadat jinak. Pak jsme dostali hloupou branku z tečované střely. Těší mě to, že jsme tady hráli otevřenou partii a byli aktivní. To, že jsme v posledních deseti minutách inkasovali góly, to se nedá nic dělat. I přes ten výsledek 0:4 nebyl náš výkon vůbec špatný a je na čem stavět. Dnes jsme propadli v koncovce, nedávali jsme góly. Naopak jsme dostali velmi laciné branky."

Sparta Praha - 1. FK Příbram 4:0 (1:0)
Branky: 84. a 89. Bednář, 10. Hušbauer, 75. Lafata. Rozhodčí: K. Hrubeš - Kordula, Hájek. ŽK: Kadeřábek - Abraham, Divíšek, Mašán. Diváci: 7121.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Vácha - Přikryl (76. Bednář), Dočkal (85. Konaté), Hušbauer, Krejčí (63. Vacek) - Lafata. Trenér: Lavička.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Divíšek - Mareš, Mašán (87. Pilík), Abraham (65. Švancara), Tarczal, Danoski (74. Stratil) - Řezníček. Trenér: Straka.

Zdroj: ČT sport