úterý 12. prosince 2017 Simona
Gambrinus liga

Plzeň po postupu v LM zvítězila nad Příbramí 4:2

aktualizováno 26. 7. 2013 22:28

Praha - Fotbalisté Plzně se tři dny po postupu do 3. předkola Ligy mistrů přes Željezničar Sarajevo představili v domácí soutěži. Obhájce titulu v předehrávce 2. ligového kola nakonec zvítězil v Příbrami 4:2. Duel byl pro Západočechy generálkou na souboj v Tallinnu proti estonskému Kalju, se kterým rozehrají další předkolo LM. Náš web sledoval utkání v podrobném on-line přenosu.

Radost fotbalistů Plzně po výhře nad Příbramí

On-line přenos (ukončen):

--:--

Plzni se v Příbrami dlouhodobě nedaří. V historii samostatné české ligy tam zvítězila pouze jednou.

--:--

Příbram si v prvním kole vysloužila po remíze 1:1 v Mladé Boleslavi bod, Plzeň uspěla doma proti Bohemians 1905, když vyhrála vysoko 5:0.

--:--

Základní sestavy

1. FK Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Divíšek - Azíz, Tarczal, Brandner, Danoski - Krbeček, Švancara

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava, Darida, Rajtoral, Kovařík - Ďuriš, Wágner

--:--

Mužstva Františka Straky a Pavla Vrby už jsou na trávníku, utkání za moment začne.

1.

Utkání právě začalo, u míče jsou domácí.

1.

První akci Plzně překazil Mišůn, na druhé straně brzdil příbramský výpad Řezník.

2.

Na křídle si pro míč nabíhal Řezník, přihrávka ale byla moc ostrá a balon skončil v autu.

3.

Ďuriš nabídl před vápnem Řezníkovi, ale toho zbrzdil Danoski.

4.

Mišůn mohl přihrát před šestnáctkou Brandnerovi, ale sólovou akci překombinoval.

7.

Kovařík přiklepl Daridovi, ten ze standardně vypálil, ale míč byl sražen na čáru . Následný Kovaříkův balon šel hodně přes bránu.

7.

Brandner šel sám na celou plzeňskou obranu a nic podstatného nevykouzlil.

9.

Viktoria Plzeň střílí vedoucí gól. Příbram - Viktoria Plzeň 0:1.

9.

Řezník poslal přesnou přihrávku na Wágnera, který pohodlně prošel obranou a bez problémů zakončil. Pro Wágnera je to druhý ligový gól ve dvou zápasech a celkově pátý ve třech různých zápasech (tedy vč. přáteláků).

12.

Příbram zatím ještě nevystřelila na bránu.

13.

Náznak šance Švancary, který sice pronikl do velkého vápna, ale přihrávku od spoluhráče nestihl. Kozáčik byl na místě.

15.

Hra se hodně zklidnila, plzeňští si hrají mezi sebou na své půli.

16.

Příbram srovnává na 1:1!

16.

Procházka vyrobil hrubku, když mu nevyšel odkop. Toho využil Danoski, který plzeňského obránce obešel, položil Kozáčika a zavěsil pod břevno.

17.

Krbeček má tržnou ránu na hlavě a Příbram hraje v 10.

17.

Hořava pálil zpoza šestnáctky, ale míč šel jinam, než by si představoval.

1 2 3 4 »

Trenér Pavel Vrba šetřil kapitána Pavla Horvátha s Danielem Kolářem, Mariánem Čišovským a Milanem Petrželou. Přesto byla Viktoria od začátku aktivnější a už v 8. minutě se ujala vedení.

Stoper Procházka poslal přesným dlouhým pasem za obranu do úniku pravého obránce Řezníka, který náběhem překvapil příbramskou defenzivu a následně naservíroval gól Wágnerovi. Plzeňský útočník se trefil popáté při pátém startu, navíc mohl slavit gól proti svému bývalému klubu, za který ještě na jaře hrál.

Plzeň se však z vedení neradovala dlouho. Chybující Procházka při dlouhém nákopu domácích promáchl, míč propadl až k Danoskému, který chladnokrevně zakončil střelou pod břevno.

"To byl z mého pohledu velmi lehký míč, který měl Procházka zvládnout a odvrátit. Něco takového by se nemělo stávat," kritizoval Vrba. "Byla to jednoznačně moje chyba. Míč se sklouznul po mokré trávě a už jsem ho nestihnul odkopnout," přiznal Procházka.

Plzeň za pět minut inkasovala podruhé, když si Švancara našel centrem za obranu znovu Danoského, kterého nepokryli Procházka s Řezníkem, a Makedonec druhým zásahem korunoval nejvydařenější zápas za Příbram.

"Nastoupili jsme se šesti odpočatými hráči, což bylo vidět. Pak si ale někteří hráči asi mysleli, že se to uhraje samo a polevili jsme v koncentraci," mrzelo po utkání trenéra Vrbu.

Hosty to probralo z letargie a postupně si získali převahu. Ve 42. minutě mohl vyrovnat Darida, ale hlavou trefil jen tyč a z dorážky minul. Reprezentační záložník si vše vynahradil v závěru poločasu. Hájovský ve vápně fauloval Ďuriše a nařízenou penaltu Darida s přehledem proměnil.

"Ta penalta mě hodně mrzí, protože byla zbytečná, navíc těsně před poločasem. To hodilo na hráče deku a asi to rozhodlo," řekl trenér Příbrami František Straka.

Po změně stran si Plzeň vytvořila tlak, ale šance nepřicházely. Vrba proto musel ze střídačky zvednout i Horvátha. Až čtvrt hodiny před koncem vysvobodila Plzeň šťastná standardní situace, kdy se míč od praporku odrazil na roh. Ten zahrál Kovařík, Wágnerovu hlavičku ještě brankář Hruška skvěle vyrazil, ale Procházka ve skluzu dorážel do branky. Odčinil tak svou chybu z první půle.

Pojistka přišla záhy, když se Limberský hezky uvolnil na vápně a trefil se přesně k tyči. Plzeň mohla přidat i pátý gól stejně jako v úvodním kole s Bohemians, ale Petržela po přihrávce Ďuriše netrefil prázdnou branku a poslal míč jen do břevna.

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 2:4 (2:2)
Branky: 15. a 21. Danoski - 8. Wágner, 45. Darida z pen., 76. Procházka, 78. Limberský. Rozhodčí: Kocourek - Blažej, Kříž. ŽK: Danoski, T. Pilík - Ďuriš.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišun, Divíšek - Tarczal, Mašán (62. T. Pilík) - Brandner (71. Řezníček), Krbeček, Danoski (75. Stratil) - Švancara. Trenér: Straka.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Darida (68. Horváth), Hořava - Rajtoral (62. Petržela), Ďuriš, Kovařík - Wágner (85. Tecl). Trenér: Vrba.