středa 18. října 2017 Lukáš
4. čtvrtfinále play-off

Zlín po domácí výhře 5:3 srovnal sérii s Brnem

aktualizováno 16. 3. 2015 21:50

Zlín - Hokejisté Zlína tak s Kometou Brno srovnali stav série na 2:2. Zlín zamíchal po nedělní prohře sestavou, do branky se vrátil po téměř měsíci Libor Kašík. Tah se změnami kouč Rostislavu Vlachovi vyšel, Berani v druhé třetině vedli už 4:0 a Brno se vzmohlo jen na zkorigování výsledku. Páté utkání je na programu ve čtvrtek v Brně.

Radost hráčů Zlína z prvního gólu

Ve zlínském týmu zůstala ve stejném složení pouze obranná dvojice Aleš Holík, Žižka a třetí útočná řada Romana Vlacha. Vedle brankářské změny dostal volno obránce Řezníček, kterého nahradil Valenta. Naopak kouč Komety Kýhos složení týmu po vítězství nezměnil.

Úvodních deset minut poznamenala oboustranná nervozita, kterou provázela častá vyloučení. Postupně získal bojovně naladěný Zlín územní převahu, která vyústila ve 14. minutě ve vedoucí gól. Při signalizovaném trestu Brňanů Leška našel volného Ondráčka, který pohotově poslal kotouč do sítě. Po vedoucí brance Berani vystupňovali tempo a protivníka dostali v závěru třetiny pod drtivý tlak.

"Potvrdilo se, že každý zápas je jiný. Dnes jsme do zápasu šli s větší vervou, měli jsme lepší pohyb. Což bylo hodně důležité. S novými křídly se mi spolupracovalo dobře. S Kubišem už jsem kdysi hrál. S Kubou Svobodou jsme hráli poprvé. Je velmi dobrý bruslař," řekl ke změnám útočník Zlína Petr Leška.

V úvodu druhé třetiny propásl příležitost k vyrovnání Honejsek, jehož sólový nájezd Kašík chytil. "Už na půlící čáře jsem byl rozhodnut, že udělám kličku a následně pošlu puk Kašíkovi mezi chrániče. Překvapil mě ale tím, že hodně vyjel dopředu. Kdybych sólo proměnil, tak by měl zápas jiný vývoj," konstatoval Honejsek.

Berani pokračovali v tlaku, který vyjádřili třemi brankami. V 26. minutě se nejlépe zorientoval před brankou Jakub Svoboda, o šest minut později se kotouč odrazil k Leškovi, který chytře uvolnil Kubiše, jenž trefil otevřenou polovinu brněnské branky. V 36. minutě Aleš Holík po nájezdu z levé strany trefil tyč, od ní se kotouč odrazil na Čiliakova záda a do sítě jej pohotově vrátil Roman Vlach. Po tomto gólu Čiliaka nahradil v brněnské brance Falter.

Hokejisty Zlína čtyřgólový náskok uklidnil a dovolili Kometě zkorigovat výsledek. "Pod dojmem náskoku jsme polevili. Brno má zkušený tým a hned to využilo. Ve čtvrtek v Brně se pokusíme náš výkon zopakovat. Musíme ale opět bojovat," řekl brankář Kašík.

V 37. minutě hned po vhazování překvapil Kašíka Mrázek a čtyři sekundy před přestávkou Vojtěch Němec snížil na rozdíl dvou branek. "Zlín měl mnohem lepší pohyb, naše chyby v obraně soupeř potrestal. Museli jsme hodně faulovat. My se jen musíme omluvit, protože náš první útok prohrál utkání. Měli jsme bilanci minus tři body a dostali jsme čtyři branky," uvedl brněnský útočník Petr Ton.

Drama ale Berani rychle odmítli. V 43. minutě se po Marušákově přihrávce dostal kotouč k Ondráčkovi, který úspěšným blafákem vrátil Beranům tříbrankový náskok. V závěru se už Zlín soustředil na bránění, přesto pět minut před koncem po Kašíkově chybě Káňa v přesilovce přidal třetí gól Brna a vzápětí Malcovu branku rozhodčí neuznali kvůli postavení spoluhráče v brankovišti.

"Dnes jsme byli zakřiknutí. Mysleli jsme, že to po neděli půjde samo. Možná je porážka dobrá, neboť se zase vrátíme k našemu poctivému hokeji, který jsme předváděli v předcházejících zápasech série. Tam je cesta k úspěchu," tvrdil útočník Komety Jakub Koreis.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

PSG Zlín - HC Kometa Brno 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Ondráček (Leška, Čajánek), 26, J. Svoboda (A. Holík), 32. Kubiš (Leška, Urbanec), 36. Roman Vlach (P. Holík), 43. Ondráček (Marušák, Čajánek) - 37. Mrázek, 40. V. Němec (Ton), 55. J. Káňa II (Ptáček, Malec). Rozhodčí: Fraňo, Hradil - Bláha, Špůr. Vyloučení: 11:8. Využití: 0:1. Diváci: 6510. Stav série: 2:2.

Zlín: Kašík - A. Holík, Žižka, Marušák, Valenta, Kotvan, Urbanec - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - J. Svoboda, Leška, Kubiš - P. Holík, Roman Vlach, Říčka - Okál, Sedláček, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Brno: Čiliak (36. Falter) - Ptáček, Kováčik, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Malec - Ton, V. Němec, J. Hruška - Vondráček, Koreis, Burian - Honejsek, H. Zohorna, Dočekal - Mrázek, L. Čermák, J. Káňa II. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Juraj Jurík (Zlín): "Podali jsme lepší výkon než včera. S trochou štěstí v koncovce utkání vyznělo v náš prospěch a za vyrovnaný stav série jsme samozřejmě rádi. V obou týmech je to psychicky stejné a šance jsou pořád vyrovnané. Také nám k výhře pomohlo přeházení sestavy, to se ukázalo jako dobrý krok. Důležitý byl v našem týmu také zlepšený pohyb, kterým jsme soupeře zaskočili."

Vladimír Kýhos (Brno): "Byli jsme si vědomi toho, že Zlín bude ve stejné situaci jako my doma po první prohře. Pro mužstvo je složité, když ví, že musí vyhrát. Z naší strany jsme odvedli odlišný výkon než při nedělním vítězství. Zlín byl jasně lepší, předčil nás hlavně pohybem. My jsme si mysleli, že budeme hrát stejný hokej jako včera, Zlín nás ale ve všem přetlačil a my nevyhráli ani jeden souboj. V neděli jsem pochválil celé mužstvo, tentokrát mohu vyzvednout pouze Leoše Čermáka a Jana Káňu. Výkon ostatních hráčů je pro mě zklamáním. První lajna inkasovala čtyři góly z pěti, to se nesmí stávat. Hodně si rozmyslíme, kdo bude hrát play off a kdo ne."