úterý 28. února 2017 Lumír
Smutná prožije na MS comeback v českém dresu

vydáno 27. 2. 2017 21:07

Lahti (Finsko) - Na mistrovství světa v klasickém lyžování se úterní program v Lahti rozjede závodem žen na 10 kilometrů. Speciální chvíle při něm prožije Kateřina Smutná, která na šampionátu znovu po čtrnácti letech oblékne český dres. "Strašně mě to těší a užívám si to," uvedla. Závod sledujte v úterý od 12:45 na ČT sport a webu ctsport.cz.

• Neumannová: Jsme na úplném dnu. Vzestup vidím na jeden až dva olympijské cykly
    Video
    Neumannová: Jsme na úplném dnu. Vzestup vidím na jeden až dva olympijské cykly vydáno 27. 2. 2017 14:03

Lahti – České běžecké lyžování na výraznější výsledek na světovém šampionátu v Lahti stále marně čeká. Nejlépe dojela na 27. místě Kateřina Beroušková ve skiatlonu. Čeští reprezentanti mohou sázet na devětatřicetiletého matadora Lukáše Bauera nebo na laufařku Kateřinu Smutnou, za nimi je však propast. Spolukomentátorka České televize Kateřina Neumannová doufá, že ze dna se bude směřovat už jen nahoru. Důraz klade na výchovu mládeže. Přímé přenosy vysílá ČT sport a web ctsport.cz.

• Sagan se tentokrát nemýlil a poprvé v sezoně slaví vítězství
    Video
    Kuurne-Brusel-Kuurne Sagan se tentokrát nemýlil a poprvé v sezoně slaví vítězství vydáno 26. 2. 2017 16:37

Kuurne (Belgie) – Peter Sagan vyhrál první závod v sezoně 2017. Po zklamání z předchozího podniku Omloop Het Nieuwsblad před sebe nyní ve finiši nikoho nepustil a vyhrál belgickou klasiku Kuurne-Brusel-Kurne před loňským šampionem Jasperem Stuyvenem. Zdeněk Štybar o vítězství nebojoval, byl však u jednoho z klíčových momentů závodu – právě jeho útok na Oude Kwaremont určil dynamiku druhé poloviny belgické klasiky.

• Belgičané oslavují Van Avermaeta, smutní pro Boonena. Sagan druhý
    Video
    Omloop Het Nieuwsblad Belgičané oslavují Van Avermaeta, smutní pro Boonena. Sagan druhý aktualizováno 25. 2. 2017 20:34

Gent (Belgie) – Greg Van Avermaet obhájil vítězství v první klasice sezony Omloop Het Nieuwsblad. V samém závěru závodu porazil ve sprintu Petera Sagana a Sepa Vanmarcka, kteří s ním na čele závodu strávili šedesát kilometrů. Smolně skončila první jarní klasika pro Toma Boonena, který odstoupil poté, co se zapletl do hromadného pádu.