ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Slováci i Angličané suverénně vyhráli závěrečné duely skupiny

Kielce – Z jasného vítězství 3:0 se ve skupině A evropského šampionátu hráčů do 21 let radují slovenští a angličtí fotbalisté. Slováci jednoznačně porazili Švédy a skončili se šesti body druzí, Angličané se vypořádali s domácími Poláky, vyhráli skupinu se ziskem sedmi bodů a postoupili do semifinále ME.

Slováci šli brzy do vedení, když situaci před švédským brankářem elegantně vyřešil Chrien. Švédové působili nepříznivým vývojem zaskočeni a hráli v duelu druhé housle, což se ještě prohloubilo se druhým slovenským gólem. O ten se postaral Mihalík. Když v 73. minutě pohotovou přízemní ranou zvýšil na 3:0 Šatka, bylo už o osudu utkání jasno.

Stejně jako v paralelně hraném utkání Slováci, i Angličané šli brzy do vedení. Na stadionu se už v šesté minutě prosadil Gray. Domácí Poláci, kteří na svém kontě měli jediný bod a s postupem už počítat nemohli, se chtěli před vlastním publikem předvést. Po dalších dvou anglických brankách ale skončí ve skupině A na posledním místě.