čtvrtek 21. září 2017 Matouš

Petacchi vyhrál na Tour už druhou etapu

Remeš - Čtvrtou etapu cyklistické Tour de France vyhrál Alessandro Petacchi. Italský jezdec si po hromadném spurtu v Remeši připsal již druhé vítězství v letošním ročníku. Žlutý trikot lídra průběžného pořadí bez potíží udržel Švýcar Fabian Cancellara. Český cyklista Roman Kreuziger dojel v hlavním poli ve stejném čase jako vítěz na 33. pozici. V celkovém hodnocení mu po čtyřech etapách patří 16. příčka se ztrátou dvou minut a 24 vteřin na vedoucího Cancellaru.

Tour de France

Po dvou náročných etapách na dlažebních kostkách dnes na cyklisty čekalo "odpočinkových" 153 km na trase mezi Cambrai a Remeší. O vítězi se tak rozhodovalo v závěrečném spurtu, ve kterém Petacchi porazil Novozélanďana Juliana Deana a Nora Edvalda Boassona Hagena.

V průběžné klasifikaci ke změnám nedošlo, Cancellara udržel náskok 23 vteřin před druhým Britem Geraintem Thomasem. Loňský vítěz Alberto Contador ze Španělska má na devátém místě ztrátu 1:40, sedminásobný šampion Američan Lance Armstrong je 18. a zaostává o dvě a půl minuty.