středa 24. května 2017 Jana

Dráhový cyklista Kadlec má z MS bronz v bodovacím závodu

Kodaň - Český dráhový cyklista Milan Kadlec vybojoval na mistrovství světa v Dánsku bronzovou medaili v bodovacím závodě na 40 km. Suverénně vyhrál obhájce titulu Australan Cameron Meyer, který nasbíral 70 bodů. Druhý byl Nizozemec Peter Schep s 33 body. Kadlec si připsal 27 bodů. Pro Kadlece je to v 35 letech první medaile na vrcholné světové akci. "Určitě jsem si tím splnil sen. Bylo to mé desáté mistrovství světa a několikrát jsme byl medaili blízko, včetně olympijských her. Konečně jsem se dočkal," řekl šťastný jezdec Dukly Praha.

Cyklista Milan Kadlec

Kadlec odjížděl na šampionát jako největší česká naděje na medaili. Na úspěch si zadělal zhruba v polovině závodu, kdy vyprovokoval sólové úniky a získával postupně důležité body.

V závěru však hrozilo, že mu po pátém, šestém a desátém místě z předchozích šampionátů medaile znovu unikne. Výrazně na něj totiž dotíral Brit Newton, který se v závěrečném kole mohl probojovat na třetí místo. Nakonec však ve spurtu získal jen bod a zůstal mimo stupně vítězů.