středa 26. dubna 2017 Oto

Cyklokrosař Štybar byl v závodu SP v Plzni třetí

aktualizováno 18. 10. 2009 19:37

Plzeň - Český cyklokrosař Zdeněk Štybar obsadil třetí místo v závodu Světového poháru v Plzni. Pro suverénní vítězství si dojel belgický mistr světa Niels Albert před svým krajanem Svenem Nijsem, jenž Štybara předstihl těsně před cílem. Dvaadvacetiletý Albert v úvodu sezony potvrdil skvělou formu a po vítězství v prvním závodě SP v italském Trevisu jasně vede průběžné pořadí seriálu.

Zdeněk Štybar

I Štybar si udržel skvělou bilanci. Před dvěma týdny v Trevisu byl druhý a stejná pozice mu patří ve Světovém poháru. Dobře si na domácí půdě vedli i další čeští cyklokrosaři. Do elitní desítky se prosadil také Radomír Šimůnek, který obsadil sedmé místo. Čtrnáctý skončil Petr Dlask a osmnáctý byl Martin Zlámalík.

"Samozřejmě jsem myslel výše, ale Albert byl dnes opět vynikající, nepřekonatelný. Atmosféra závodu ale byla skvělá," řekl v cíli Štybar. Na jezdce čekal blátivý okruh a navíc jim nepřálo ani počasí. Kroupová přeháňka přišla ještě před startem, ale při závodě jim život znepříjemnil déšť.