středa 26. dubna 2017 Oto

Sáblíková získala titul v cyklistické soutěži

aktualizováno 28. 9. 2009 21:48

Březnice (Příbramsko) - Pětinásobná světová šampionka v rychlobruslení Martina Sáblíková získala svůj první mistrovský titul v cyklistice. Společně s Martinou Růžičkovou, která se právě vrátila z mistrovství světa ve švýcarském Mendrisiu, dnes vyhrála domácí šampionát v časovce dvojic na 25 kilometrů. Závod mužů na dvojnásobné trati v Březnici na Příbramsku ovládli Stanislav Kozubek s Františkem Kloučkem.

Martina Sáblíková

Sáblíková s Růžičkovou měly cestu k titulu hodně usnadněnou, protože na startu chyběly ostatní přední české cyklistky včetně Jarmily Machačové či Lady Kozlíkové. Loni skončila nejlepší česká sportovkyně roku 2007 se svou rychlobruslařskou kolegyní Andreou Jirků třetí. Navíc má Sáblíková dva bronzy z individuálního časovky na mistrovství republiky z let 2007 a 2008 a předloni skončila třetí na ME cyklistek do 23 let.

Vedle výhry byl trenér spokojený i s dosaženým časem a průměrnou rychlostí. Sáblíková s Růžičkou zvládly 25 km dlouhou trať za necelých 33 minut. "A to bez speciální přípravy. Jen přesedla z horského kola, na kterém ještě trénujeme, na časovkářské," uvedl Novák. Spokojená byla i samotná Sáblíková. "Jelo se mi dobře. Měla jsem výbornou partnerku do dvojice a užívala si to. Bylo to něco jiného, když jedete s profesionálkou," uvedla dvaadvacetiletá závodnice.

Rozhovor s Martinou Sáblíkovou

Muži absolvovali dva okruhy a po prvním z nich měli Kozubek s Kloučkem jen sekundový náskok před dvojicí Ladislav Fabišovský a Tomáš Okrouhlický. Na dalších 25 kilometrech ale dokázali zrychlit a vyhráli o 26 sekund.

Zdroj: ČT24, ČTK