Kulhavý s Grottsem vedení drží, ve čtvrté etapě dojeli těsně druzí

Ve žlutém dresu do čtvrté etapy vyrazili a zůstanou v něm i nadále. Jaroslav Kulhavý s parťákem Howardem Grottsem z USA udrželi vedení na Cape Epic, když tentokrát dorazili do cíle jako druzí.

Jaroslav Kulhavý na Cape Epic
zdroj: ČTK autor: Červený Michal

Česko-americké duo se na první místo průběžného pořadí dostalo díky rovněž druhému místu ve středu a ve čtvrté etapě si ho nejenom udrželi, ale náskok na vedoucí pozici dokonce navýšili.

Nad jejich síly byla tentokrát jenom dvojice Švýcar Nicola Rohrbach a Rakušan Daniel Geismayr, na kterou během 113 kilometrů ztratili 18 sekund. Pro Kulhavého s Grottsem byla ale důležitější ztráta jejich nejbližších pronásledovatelů a v čele už mají náskok 4 minut a 10 sekund.

Úspěch českých bikerů podtrhl středeční vítěz Kristián Hynek, který spolu s Rakušanem Albanem Lakatou dojel na šestém místě, v celkovém hodnocení ale drží bronzovou pozici.

Kulhavý s Grottsem byli ve čtvrté etapě Cape Epic druzí a drží celkové vedení

Etapový závod dvojic na horských kolech Cape Epic v JAR - 4. etapa (113 km):

1. Rohrbach, Geismayr (Švýc./Rak.) 4:26:23, 2. Kulhavý, Grotts (ČR/USA) -18, 3. Guerra, Pinto (Šp./Portug.) -20, ...6. Hynek, Lakata (ČR/Rak.) -2:26.

Průběžné pořadí: 1. Kulhavý, Grotts 17:47:25, 2. Fumic, Avancini (Něm./Braz.) -4:10, 3. Hynek, Lakata -5:23.