pondělí 23. dubna 2018 Vojtěch

Kulhavý drží na Cape Epic průběžné druhé místo, třetí dojel Hynek

Po druhé etapě cyklistického závodu Cape Epic jsou Jaroslav Kulhavý se svým parťákem Howardem Grottsem na druhém místě průběžného pořadí i přesto, že tentokrát dojeli sedmí. Na bronzový etapový stupínek vystoupal jiný Čech - Kristian Hynek.

Kulhavý drží na Cape Epic druhé místo

106 kilometrů dlouhou část zvládla znovu nejlépe německo-brazilská dvojice Manuel Fumič – Henrique Avancini.

Na rozdíl od pondělní etapy, kdy doprovodil šampiony do cíle Jaroslav Kulhavý, byl tentokrát v popředí Kristian Hynek, který společně s Rakušanem Albanem Lakatou skončil třetí se ztrátou dvou sekund.

V konkurenci více než dvou set padesáti dvojic jsou Hynek a Lakata na čtvrtém místě, Kulhavý s Američanem Grottsem, kteří ve druhé etapě dojeli sedmí, útočí z průběžné druhé pozice.

Etapový závod dvojic na horských kolech Cape Epic v JAR - 2. etapa (106 km):

Muži: 1. Fumic, Avancini (Něm./Braz.) 4:05:52,3, 2. Rohrbach, Geismayr (Švýc./Rak.) -1,7, 3. Hynek, Lakata (ČR/Rak.) -2,2, ...7. Kulhavý, Grotts (ČR/USA) -1:42,4.

Průběžné pořadí: 1. Fumic, Avancini 8:59:56,2, 2. Kulhavý, Grotts -2:23,3, 3. Rohrbach, Geismayr -5:37,9, 4. Hynek, Lakata -6:48,1.