Sportovní zprávy

V hromadném spurtu kraloval Viviani, vedení si udržel Ewan

Třetí etapu závodu Tour Down Under, kterým v Austrálii začíná sezona World Tour, vyhrál v hromadném spurtu italský cyklista Elia Viviani. Průběžné vedení udržel domácí Caleb Ewan, jenž tentokrát dojel druhý.

Elia Viviani se raduje z vítězství ve 3. etapě Tour Down Under
zdroj: BELGA autor: YUZURU SUNADA

Osmadvacetiletý Viviani si ve městě Victor Harbour připsal první vítězství v barvách týmu Quick-Step Floor, kam přestoupil v zimě ze Sky. Etapa byla zkrácena o 26 kilometrů na 120,5 km kvůli horku. Před startem se totiž ručička teploměru vyšplhala ke 38 stupňům Celsia.

Olympijský vítěz v dráhovém omniu Viviani předvedl taktický spurt a předstihl v čele jedoucího Ewana, který útočil na druhé etapové vítězství za sebou. Průběžné pořadí je obrácené, Ewan vede před Vivianim o 10 sekund.

Závod se jede v jižní Austrálii s centrem v Adelaide a trvá do neděle.

Cyklistický závod Tour Down Under (WorldTour) - 3. etapa (120,5 km):

1. Viviani (It./Quick-Step Floors) 3:04:40, 2. Bauhaus (Něm./Sunweb), 3. Ewan (Austr./Mitchelton-Scott), 4. Consonni (It./SAE Team Emirates), 5. Sagan (SR/Bora-Hansgrohe), 6. Clarke (Austr./EF Drapac-Cannondale) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí:
1. Ewan 10:58:36, 2. Viviani -10, 3. Impey (JAR/Mitchelton-Scott) -14, 4. McCarthy (Austr./Bora-Hansgrohe) -15, 5. Sagan -16, 6. Haas (Austr./Kaťuša-Alpecin) -17.