neděle 19. listopadu 2017 Alžběta

López vyhrál závod Kolem Švýcarska

aktualizováno 19. 6. 2016 18:21

Davos - Miguel Ángel López ovládl jako první kolumbijský cyklista v historii závod Kolem Švýcarska. López, který závodí za tým Astana, se propracoval do čela pořadí po časovce a v závěrečné etapě svůj náskok dokonce i mírně navýšil. Nejlepším Čechem celkově byl Petr Vakoč.

Miguel Ángel López Moreno slaví triumf Kolem Švýcarska

Finále 80. ročníku závodu, jenž je zařazen do elitního seriálu World Tour, ovlivnilo špatné počasí. Kvůli hrozícím sněhovým přeháňkám a nízkým teplotám byla etapa s cílem v Davosu zkrácena ze 117 na 57 km.

Sedmičlennou skupinu uprchlíků dovedl do cíle po necelé půldruhé hodině Kolumbijec Jarlinson Pantano. López dojel ve stejném čase čtvrtý a vyhrál závod s náskokem dvanácti sekund před Španělem Jonem Izagirrem, jenž byl těsně před ním. Dosud druhý Andrew Talansky z USA zaostal téměř o minutu a klesl na pátou pozici.

Z pětice českých cyklistů byl v závěrečné etapě i celkově nejlepší mistr republiky Petr Vakoč, jenž dojel třicátý a v konečném pořadí mu patří 33. příčka.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 9. etapa (57 km):

1. Pantano (Kol./IAM) 1:23:55, 2. Černěckij (Rus./Kaťuša), 3. J. Izagirre (Šp./Movistar), 4. López (Kol./Astana), 5. Van Garderen (USA/BMC), 6. Costa (Portug./Lampre) všichni stejný čas, ...30. Vakoč (ČR/Etixx-Quick-Step) -4:38, 41. Hirt (ČR/CCC) -5:54, 81. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) -10:35, 124. Polnický (ČR/Verva) -14:23, König (ČR/Sky) nenastoupil.

Konečné pořadí: 1. López 30:55:58, 2. J. Izagirre -12, 3. Barguil (Fr./Giant) -18, 4. Pantano -42, 5. Talansky (USA/Cannondale) -1:04, 6. Van Garderen -1:26, ...33. Vakoč -34:24, 44. Hirt -48:32, 81. Štybar -1:07:56, 95. Polnický -1:17:04.