TCL V Repre

Sagan je díky triumfu rekordmanem, Roelandts jde do žlutého

Baar (Švýcarsko) - Kopcovitou druhou etapu Tour de Suisse vyhrál mistr světa Peter Sagan, který byl nejrychlejší v hromadném sprintu. Na pódium ho doprovází Maximiliano Richeze a Michael Matthews. Pro Sagana jde o rekordní dvanáctý etapový triumf v tomto závodě. Ve žlutém dresu střídá Fabiana Cancellaru Jürgen Roelandts.

Tour de Suisse
zdroj: ČTK/AP autor: ČTK/AP/Gian Ehrenzeller

Do čela celkového pořadí se posunul Belgičan Jürgen Roelandts, který dnes skončil pátý. Do cíle dorazil ve stejném čase jako vítěz, zatímco peloton na první šestici ztratil tři sekundy. Byl v něm i vítěz sobotního prologu Fabian Cancellara, který se tak o sekundu propadl na druhé místo.

Nejlepším z českých cyklistů byl stejně jako v prologu Petr Vakoč, který v deštivé druhé etapě se startem a cílem v Baaru obsadil 33. místo. Celkově je šestnáctý.

Cyklistický etapový závod Kolem Švýcarska (WorldTour)

Výsledky 2. etapy (187,6 km): 1. Sagan (SR/Tinkoff) 4:35:19, 2. Richeze (Arg./Etixx-Quick-Step), 3. Matthews (Austr./Orica), 4. Cort (Dán./Orica), 5. Roelandts (Belg./Lotto), 6. Stuyven (Belg./Trek) všichni stejný čas, ...33. Vakoč (ČR/Etixx-Quick-Step), 93. Hník (ČR/Verva), 106. Hirt (ČR/CCC), 128. Polnický (ČR/Verva) všichni -3, 136. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) -45, 159. König (ČR/Sky) -6:00.

Průběžné pořadí: 1. Roelandts 4:42:56, 2. Cancellara (Švýc./Trek) -1, 3. Durbridge (Austr./Orica) -6, 4. Sagan, 5. Elmiger (Švýc./IAM Cycling), 6. Izaguirre (Šp./Movistar) všichni -10, ...16. Vakoč -16, 88. Hník -45, 101. Polnický -51, 129. Hirt -1:13, 132. Štybar -1:24, 157. König -6:32.