MČR Prostějov

Kolem Romandie dál vede Quintana, UCI zkontrolovala stovky kol

Sion - Mezinárodní cyklistická unie zřejmě zintenzivňuje boj s mechanickým dopingem. Před časovkou na závodu Kolem Romandie zkontrolovala 347 kol, zda nemají ukrytý motorek. Celkem během tohoto podniku WorldTour prověřila už 507 strojů a všechny testy byly negativní.

Tento týden udělila UCI šestiletý zákaz startů devatenáctileté belgické cyklokrosařce Femke Van Den Driesscheové, jež byla na lednovém mistrovství světa přistižena s motorkem v kole.

Nedávno přišli novináři v Itálii a ve Francii s tvrzením, že během tradičních březnových italských závodů Strade Bianche a Mezinárodní týden Coppiho a Bartaliho mělo až sedm kol v pelotonu skrytý motorek.

Dnešní horskou časovku závodu Kolem Romandie vyhrál Francouz Thibaut Pinot a posunul se na druhé místo celkového pořadí za Kolumbijce Naira Quintanu, jenž skončil šestý se ztrátou devíti sekund. Náskok v čele zvýšil na 23 sekund.

Čtvrté místo se stejným odstupem jako Quintana obsadil úřadující šampion Tour de France Brit Chris Froome.