Po třech letech se opět dočkal. Šimůnek ovládl cyklokrosařský pohár v Lounech

Louny – Po třech letech se cyklokrosař Radomír Šimůnek opět postavil na nejvyšší pozici na stupních vítězů. Český závodník ovládl podnik Českého poháru v Lounech. Člen belgické stáje ERA-Murprotec porazil o čtyři sekundy Vojtěcha Nipla. Třetí byl s půlminutovou ztrátou Tomáš Paprstka, který zvýšil své vedení v seriálu Toi Toi Cup.

V cyklokrosovém poháru v Lounech zvítězil Šimůnek

"Jelo se mi celkem dobře, ale ještě lépe jsem se cítil ve středu v Táboře, ale tam jsem se chybami a protaktizováním zbavil sám lepšího výsledku," řekl Šimůnek. "O to více jsem se těšil na dnešní závod a vyšlo to. Jsem za to moc rád a doufám, že se mé závodění obrací k lepšímu," řekl dvaatřicetiletý jezdec.

Závod žen vyhrála po pádu dlouho vedoucí Martiny Mikuláškové Jana Czeczinkarová a dál vede průběžné pořadí.

Závod Českého poháru v cyklokrosu Toi Toi Cupu v Lounech:

Muži: 1. Šimůnek (ERA-Murprotec) 58:56, 2. Nipl (Puskinak.cz) -4, 3. Paprstka (Remerx-Merida Kolín) -32, 4. Lasák (Max Cursor) -42, 5. Kyzivát (Johnson Controls Mladá Boleslav) -49, 6. Petruš (Hlinsko) -58.

Průběžné pořadí (po 5 závodech): 1. Paprstka 141 b., 2. Nipl 121, 3. Petruš 118.

Ženy: 1. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) 45:07, 2. Šafářová (Nutrend Specialized) -8, 3. Mikulášková (Stadion Louny) -37.

Průběžné pořadí (po 7 závodech): 1. Czeczinkarová 200, 2. Šafářová 184, 3. Lukešová (Author Team Stupno) 161.