Po dvou letech etapové vítězství. Kreuziger ovládl šestou část USA Pro Challenge

Fort Collins (USA) - Roman Kreuziger vyhrál šestou etapu závodu USA Pro Challenge a ukončil dvouleté čekání na vítězství. V průběžném pořadí patří českému jezdci 30. příčka se ztrátou 14 minut na vedoucího Australana Rohana Dennise.

Roman Kreuziger na Amstel Gold Race
zdroj: AP Photo autor: Peter Dejong

Kreuziger ve spurtu porazil Javiera Megiase a Leonarda Bassa, se kterými byl prakticky od začátku v úniku. Připsal si tak první triumf od vítězství na nizozemské klasice Amstel Gold Race a také od úspěšného konce dvouleté aféry s nesrovnalostmi v biologickém pasu.

"Původně jsme tady chtěli útočit na celkové prvenství, ale když jsme viděli, jaké tempo ve druhé etapě nasadil Rohan, zaměřili jsme se na etapy," prohlásil Kreuziger. "Už včera v časovce jsem se cítil dobře, tak jsem si řekl, že to zkusím," dodal.

Druhý český jezdec na startu amerického závodu Daniel Turek dojel do cíle v hlavním poli s mankem 44 sekund na Kreuzigera. Před závěrečnou nedělní etapou figuruje v celkovém pořadí na 55. místě s více než půlhodinovou ztrátou za Dennisem.

Cyklistický závod USA Pro Challenge - 6. etapa (164,5 km)

1. Kreuziger (ČR) 3:50:35, 2. Megias (Šp.), 3. L. Basso (It.), 4. Girdlestone (USA) všichni stejný čas, 5. Zirbel -4, 6. Brown (oba USA) -41, ...30. Turek (ČR) -44.
Průběžné pořadí: 1. Dennis (Austr.) 21:33:33, 2. Bookwalter (USA) -44, 3. Britton (Kan.) -1:31, 4. Mannion (USA) -1:49, 5. Morton (Austr.) -1:53, 6. Hart (Brit.) -1:58, ...30. Kreuziger -14:23, 55. Turek -32:56.