Golf Time

3. etapu ovládl Maňousek, Spokese v čele neohrozil

Polička (Svitavsko) - Třetí etapu cyklistického závodu Vysočina vyhrál po sólovém úniku český jezdec Josef Maňousek z týmu Bauknecht-Author. Před nedělním závěrečným dnem je v čele pořadí nadále Australan Samuel Spokes s náskokem 20 sekund před Slovákem Markem Čaneckým.

Josef Maňousek
zdroj: ČT24

Na kopcovité trati na okruzích okolo Poličky v celkové délce 134,4 km se Maňousek pokusil o únik ve stoupání na poslední vrchařskou prémii 13 km před cílem. Jeho nástup zachytil Milan Záleský z Favoritu Brno, kterému ale v závěru došly síly a skončil v poli poražených. Maňousek ve velkém vedru dojel do cíle 23 sekund před pelotonem.

Závod zakončí v neděli 127 km dlouhá etapa na okruzích okolo Přibyslavi se startem v 9:30.

3. etapa (134,4 km):1. Maňousek (Bauknecht-Author) 3:25:26, 2. Bauhaus (Něm.), 3. Boubal (VC Ratisbona Řezno), 4. Nipl (Bohemia Cycling Team), 5. Spokes (Austr./Etixx-IHNED), 6. Brus všichni -23.

Průběžné pořadí: 1. Spokes 8:48:30, 2. Čanecký (SR/RSC Amplatz) -20, 3. Hunal (MIX Sparta/Vysočina), 4. Bucháček (Bauknecht-Author) oba -32, 5. Boubal -38, 6. Hník (Etixx-IHNED) -42.