neděle 20. srpna 2017 Bernard

Biketrialista Kolář má krůček k titulu mistra světa

Brno - Biketrialista Václav Kolář může v neděli získat poprvé titul mistra světa v kategorii elite. Ve dvoudílném seriálu vyhrál první závod o minulém víkendu ve španělské Igualadě a úspěch může završit na domácí trati v Blansku. Před rokem skončil druhý za suverénním Španělem Danielem Comasem, který má ve sbírce už šest titulů.

Václav Kolář se připravuje na vrchol sezony

Navzdory dobrému výchozímu postavení Kolář bere roli favorita s chladnou hlavou. Před týdnem ve Španělsku totiž skončil s devítibodovou ztrátou druhý za Comasem, jenž ale porušil pravidla. Předběhl soupeře při čekání na další překážku, dostal deset trestných bodů a klesl na druhé místo.

"Bylo to nesportovní a hloupé. Ale vnímám situaci tak, že jsem jej na sportovním poli neporazil," přiznal Kolář. Comas byl podle něj kvůli penalizaci hodně naštvaný a rozhlašoval, že do Blanska nepřijede. "Myslím si, že se na startu objeví. Je z nás suverénně nejlepší, a pokud vyhraje, získá titul. V případě rovnosti bodů rozhoduje lepší výsledek v posledním závodě," řekl Kolář.

Na startu se představí 110 jezdců ze 12 zemí. V sobotu budou na programu od 10:00 závody mládeže, v neděli od 9:00 se bude bojovat o světové tituly v kategoriích elite, senior a junior.

Toho dobrý výsledek ve Španělsku hodně překvapil. "Po mém výkonu jsem si myslel, že budu okolo čtvrtého místa. Soupeři na umělých překážkách rovněž hodně kazili," uvedl Kolář. Favoritů podle něj bude v Blansku víc, mezi nimi i David Herka, ve Španělsku pátý.

V kategorii senior půjde do domácího závodu ze druhého místa Martin Kakáč, který prohrál jen se Španělem Diegem Barriem. "Mám ale raději umělé sekce. Doma v Blansku se pojede více na přírodních překážkách. Takže budu spokojen, když si udržím druhé místo," řekl Kakáč.