sobota 27. května 2017 Valdemar

Kulhavý ovládl domácí šampionát v maratonu

aktualizováno 5. 5. 2012 17:22

Lipník nad Bečvou - Favorizovaný Jaroslav Kulhavý vyhrál mistrovství republiky v maratonu na horských kolech. Úřadující mistr světa i Evropy v olympijské disciplíně cross country, který loni získal maratonské stříbro na MS, zvládl trať dlouhou 93 kilometrů za 3:46:58 hodin.

Jaroslav Kulhavý

Kulhavý v rámci přípravy na domácí závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě (13. května) vyhrál český šampionát v maratonu už potřetí. Loňského vítěze Pavla Boudného setřásl při posledním stoupání na hrad Helfštýn u Lipníka nad Bečvou a v cíli před ním měl náskok 24 sekund. Pro bronzovou medaili si přijel Jan Hruška. Mezi ženami zvítězila Pavlína Šulcová o téměř sedm minut před Pavlou Havlíkovou.