pondělí 18. prosince 2017 Miloslav

Albert připravil zraněného Štybara o vedení cyklokrosového SP

Igorre (Španělsko) – Belgický cyklokrosař Niels Albert se po vítězství ve španělském Igorre posunul do čela průběžného pořadí světového poháru. Vystřídal také Zdeňka Štybara, který kvůli zranění nemohl závodit. Albert dosáhl druhého vítězství v řadě, za ním dojeli do cíle Francis Mourey z Francie a Belgičan Sven Nijs. Jediný český závodník v závodě Radomír Šimůnek obsadil 26. místo se ztrátou dvou kol na Alberta.

Niels Albert

Štybarovi se snižuje šance na obhajobu vítězství ve světovém poháru. Vyhrál sice první dva závody probíhajícího ročníku, teď ale hojí zraněné koleno a pravděpodobně vynechá také další závod za čtrnáct dní v Kalmthoutu.

Po závodu v Igorre vede ve světovém poháru Albert o 59 bodů před krajanem Kevinem Pauwelsem. Štybarovi patří třetí příčka, po Kalmthoutu ho ale zřejmě předstihnou ještě Mourey a Nijs.