úterý 26. září 2017 Andrea

Dvanáctou etapu Vuelty vyhrál spurtér Cavendish

Lleida - Dvanáctou etapu cyklistické Vuelty vyhrál britský spurtér Mark Cavendish. Čech Roman Kreuziger obsadil 105. místo, červený trikot lídra udržel domácí Španěl Igor Antón. Cavendish v cílové rovince 172 km dlouhé rovinaté etapy v Lleidě přespurtoval Američana Tylera Farrara a Australana Matthewa Harleyho Gosse. Britský cyklista tak navázal na krajana Malcolma Elliotta, který zvítězil při posledním finiši etapy Vuelty v Lleidě v roce 1989.

Mark Cavendish

Cavendish výhrou rozšířil sbírku úspěchů na letošních velkých závodech. Na Vueltě vyhrál se stájí HTC Columbia úvodní týmovou časovku a tři dny jel v trikotu vedoucího jezdce. Na Tour de France si rodák z ostrova Man připsal hned pět etapových triumfů.

Kreuziger dojel do cíle se ztrátou 17 vteřin a v průběžném pořadí si o jedno místo polepšil na 39. pozici. Jeho kolega ze stáje Liquigas Vincenzo Nibali je na druhé příčce a za vedoucím Antónem zaostává o 45 vteřin.