Desátou etapu Vuelty vyhrál po úniku Španěl Erviti

Vilanova i la Geltrú (Španělsko) - Desátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál po úniku Španěl Imanol Erviti. Do čela celkové klasifikace se posunul jeho krajan Joaquín Rodríguez, který o dvě sekundy předčil dosavadního lídra Igora Antóna. Český cyklista Roman Kreuziger dojel s více než desetiminutovým mankem na 94. pozici a v celkovém pořadí klesl na 41. místo.

Erviti se patnáct kilometrů před cílem odpoutal od devítičlenné skupiny uprchlíků, která společně absolvovala většinu dnešní etapy z Tarragony do Vilanova i la Geltrú včetně náročného stoupání třicet kilometrů před cílem.

Roman Kreuziger: "Ten kopec první kategorie byl prudký a nepříjemný. Přijel jsem tam trošku mrtvej. Tahal jsem první dva kilometry a pak jsem si vystoupil. Závěr jsem jel úplně v klidu, protože zítra bude potřeba, abych byl při dojezdu do Andorry hodně k ruce Nibalimu."

Šestadvacetiletý Španěl do cíle přijel s náskokem 37 sekund před Němcem Romainem Zinglem. Peloton dorazil o další minutu zpět, byli v něm všichni závodníci bojující o červený trikot pro celkového vítěze. Třetí místo na úvodní sprinterské prémii vyneslo do čela Rodrígueze, ale rozdíly v čele zůstaly minimální.

Vuelta - 10. etapa:

1. Erviti (Šp.) 4:13:31, 2. Zingle, 3. Van Avarmaet (oba Belg.), 4. Finetto (It.), 5. Moreno (Šp.), 6. Lund (Dán.), 7. Le Mevel (Fr.), 8. Cheula (It.) všichni -37, 9. Ten Dam (Niz.) -42, 10. Fofonov (Kaz.) -1:36, ...94. Kreuziger (ČR) -10:37.

Průběžné pořadí:

1. Rodríguez 42:11:49, 2. Antón (oba Šp.) -2, 3. Nibali (It.) -4, 4. Tondó (Šp.) -44, 5. Peraud (Fr.) -54, 6. Plaza -1:17, 7. Mosquera (oba Šp.) -1:20, 8. Roche (Ir.) -1:21, 9. Bruseghin (It.) -1:24, 10. P. Velits (SR) -1:28, ...41. Kreuziger -15:03.