ČTsport

ČTsport
sobota 17. února 2018 Miloslava

Ptejte se Jaromíra Bosáka na fotbalové Euro

Velikost textu:
Fotbalové Euro skončilo, pohár opět skončil v rukou španělských fotbalistů, nastává čas bilancování. Komentátor Jaromír Bosák dokončil svou ukrajinskou misi s drobnými polskými odbočkami. Byla úspěšná? Jaký byl letošní šampionát? Co se dělo tam, kam objektivy kamer nedohlédly? Zvládly Polsko a Ukrajina organizaci mistrovství? Nejen tyto, ale i mnoho dalších otázek můžete už nyní klást Jaromíru Bosákovi. Odpoví na ně ve středu 4. 7. od 13:00.
Ptejte se Jaromíra Bosáka na fotbalové Euro

Jaromír Bosák

Komentátor ČT

Franta Vanberk: Chystáte bodobnou knížku jakou jste napsal po MS 2010?
13:02 - Jaromír Bosák: Zdravím všechny ty, kteří se připojili na chat. Pokud jde o knihu, doufám, že do 14-ti dnů se nám ji podaří vydat.
Jakub: Dobrý den Míro, jak se Ukrajina s Polskem vypořádaly s organizací UEFA EURO 2012? A kolik bude stát tvá nová kniha?
13:04 - Jaromír Bosák: Kolik bude stát kniha ještě nevím, ale asi to bude podobné jako s Africkým deníkem. co se týče organizace Eura, rozhodně daleko lépe byla zvládnuta v Polsku. Přece jen Ukrajna má své limity v tuto chvíli. Především co se týče infrastruktury, byť v Polsku taky třeba chybějí dálnice.
petr93: Zdravím. Chci se vás zeptat jestli tahle třítýdenní šichta nebyla na vás moc, občas při vašem komentování bylo slyšet, že váš hlas lehce povoluje, tudíž jsem usoudil, jestli nejste trošku přepracovaný, ne-li unavený. Tak jak to hodnotíte vy?
13:04 - Jaromír Bosák: Byly to čtyři týdny a pochopitelně, že nějaká únava se hlásí, ale zažíváme to vlastně na všech velkých turnajích. Vysiluje hlavně neustálý transport z místa na místo.
Pavel: Dobrý den chtěl bych se váš zeptat koho jste tipoval na mistry? A jakej je váš názor na naší reprezentaci? děkuji
13:05 - Jaromír Bosák: Naše reprezentace dosáhla maxima, myslím, že být 5. - 8. v Evropě je výborný výsledek a vítěze jsem jako obvykle tipoval špatně. Čekal jsem Němce a dokonce i Holanďany.
Robert: Má (nebo měla) ČT pro elektronickou tužku k dispozici záznamy ze všech kamer, nebo jen přímo odvysílané záběry? Elektronická tužka nepracuje ve Full HD rozlišení?
13:06 - Jaromír Bosák: Jestli tužka pracuje ve Full HD by asi věděli spíše kluci ve studiu, ale můžeme vycházet jen ze záznamů, které nám dodají TV, které vyrábějí signál ze zápasů a které se k nám dostanou.
Martin z Loun.: Preji hezky den pane Bosaku,uznavam vas jako velmi dobreho komentatora a i jako cloveka.A ted ma otazka,co si myslite o tom co rekl pan K.Sip o reprezentaci,o Barosovi a taky jestli vas to jeste bavilo komentovat Euro,dekuji.
13:08 - Jaromír Bosák: Pochopitelně mne velmi bavilo komentovat Euro, je to má práce, kterou jsem vždy chtěl dělat, takže si v tomhle případě nemám nač stěžovat. Karel Šíp se vyjádřil tak, jak v daný moment cítil a myslím, že už dávno není doba na jakoukoliv cenzuru.
el niňo: proč polský režisér neopakoval záběry, které byli dost diskutabilní
13:09 - Jaromír Bosák: To se ptáte na špatné adrese. Pravděpodobně polští režiséři nebyli ani v přenosových vozech, UEFA najala štáby z jiných zemí.
Bytheway: Myslíte si, že kdyby měl Jiráček šanci hrát premier league, že by se prosadil? Přeci jen je to momentálně náš top hráč
13:10 - Jaromír Bosák: Petr Jiráček by se v Premier League, myslím, prosadil. Má na to náturu.
Matěj: Dobrý den, co říkáte na cenzuru opakovaných záběrů špatně odmávaných ofsajdů viz. Barošův gól aj. a na nesmyslný nápad hrát Euro po celé Evropě? Děkuji
13:10 - Jaromír Bosák: Cenzura je vždy špatná. Když se něco stane, má se o tom ifnormovat, ať se nám to líbí nebo ne. Od toho jsme konečně novináři, tak jako kolegové, kteří připravovali přenosy. Hrát Euro ve 12 zemích je totální šílenost.
Honza: Myslíte si že si Iniesta opravdu zasloužil být nejlepším hráčem na EURU ? děkuji za odpověď
13:11 - Jaromír Bosák: Tohle je vždy subjektivní a já sám ankety rád nemám, ale řeknu to tak, že Iniesta patřil vůbec k nejvážnějším kandidátům na tuhle trofej.
Ondra ze Žatce: V jednom vašem příspěvku na blogu sem četl o tom, jak jste našel v jednom ukrajinském obchodě žatecké pivo. A chtěl bych se zeptat zda- li jste někdy byl v Žatci městě chmele nebo jestli se do něho náhodou nechytáte, když má tak světově rozšířené pivo. Děkuji a odpověď. Ondra ze Žatce
13:12 - Jaromír Bosák: Na tohle pivo tam dokonce v TV běží reklama, ale v nejbližší době mne asi cesta do Žatce nezavede.
seanito: Dobrý den pane Bosáku, nechci se Vás na nic optat, jenom poděkovat, že děláte svoji práci moc dobře, mám Váš styl práce daleko raději než "bezbarvého" pana Čapka. Občas bych uvítal i trochu (oprávněné) kritiky naší reprezentace, myslím, že nás může posunout dopředu, nikoliv urazit reprezentaci jak se to stále děje, a mne to jako fanouška mrzí. A více Vašich bonmnotů! Děkuji.
13:12 - Jaromír Bosák: Děkuji.
Martin z Ostravy.: Zdravím,měl bych otázku až tak ne, na fotbal. Spíš na ekonomiku státu Polska a Ukrajiny , je jasné že financovali Euro na dluh, který bude muset jednou někdo splatit, jestli by podle Vás nebylo lepší dělat Euro mín honosné , skromnější , ale prostě jenom tak naco ty státy mají,.....a to bude příště ještě víc týmu . To přece nemůže žádný stát ufinancovat, všichni víme jak je na tom Evropa s financemi. Nevím ale myslím že to jednou všechno špatně skončí , jasné to není jenom fotbalové Euro , takových věcí je víc. Děkuji za odpověd.
13:14 - Jaromír Bosák: V principu s vámi souhlasím. Euro by se skutečně mělo hrát jen v zemích, které si to mohou ekonomicky dovolit a mají už dostatečně rozvedenou infrastruktur, aniž by se musela budovat za desítky miliard. Ještě víc než ekonomická stránka věci mne pálí to, že půjde dolů úroveň závěrečného turnaje ve chvíli, kdy bude rozšířen na 24 týmů (viz. hokej a 16 týmů).
ZDENEK: Dobrý den.Především vám chci poděkovat za opravdu kvalitní komentování zápasu a chci se zeptat. jaký jste měl nebo máte z vyjádřování hráčů po zápasech pocit.Mě se zdálo, že stále omílají to jak je tým stmelen, ale nemluví o problémech. Fanoušci a s nimi asi někteří z hráčů si myslí, že trenér není schopen během zápasu měnit systém hry.Já osobně mám pocit jako by ani nechtěl vyhrát,ale dostat co nejméně golů.Ůspěch sice je to krásný a je za to potřeba klukům poděkovat, ale zklamalo mě to ,že po třiceti minutách zápasu proti Portugalsku odešli fyzicky.Portugalci měli o den méně odpočinku a přesto nás přehráli.,Co vy na to? Děkuji
13:15 - Jaromír Bosák: Jak to bylo s kondicí, to je otázka na trenéra. Vystupování hráčů a obeceně sportovců po závodech je dost komplikovaná otázka, protože musíte brát v potaz, že jsou utahaní, vystresovaní, plní emocí. V tomhle bych je bral pod ochranu. Rozhodně si nemyslím, že by nechtěli vyhrát, když už jdou na hřiště - ten fotbal dělají právě proto, aby vyhrávali. A to platí i pro trenéra. Že na to někdy kvalita nestačí je druhá věc.
Karel K.: Zdravím Vás, máte pocit, že čím víc člověk-komentátor stárne, tím více je mu to, co komentuje, "jedno"? Člověk-posluchač se tomu při slednování legend jako jste Vy/Čapek ve fotbale nebo pánové Vichnar/Záruba v hokeji neubrání.. (ono to asi ani jinak být nemůže, mít výbušné nadšení v hlase a v hlavě rostoucí nadhled dohromady asi nejde :) ale docela mě Váš názor zajímá) díky za mnohaleté luxusní pocity při fotbale a pohodový den
13:18 - Jaromír Bosák: Pochopitelně, že se mění styl komentování i tím, jak člověk stárne, to je jasná věc. Přece jen má více zkušeností a víc toho na stadionech odkoukal, ale je třeba to vidět i ze druhé stránky, protože nás posloucháte, u mě konkrétně, třeba 20 let. Už jsme ve vašich uších taky trochu opotřebovanější, než před 10, 15 lety.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 » 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter
   Chat s osobností

   Hlavní zprávy

   Zimní olympijské hry 2018

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.