pátek 23. června 2017 Zdeňka

Powell zaběhl ve Štětíně svou nejrychlejší stovku sezony

Štětín (Polsko) - Jamajčan Asafa Powell se blýskl v závěru sezony svou nejrychlejší letošní stovkou. Na mítinku v polském Štětíně bývalý světový rekordman zvítězil v čase 9,82 sekundy. Předvedl tak o dvě setiny lepší čas než při svém bronzovém běhu na mistrovství světa v Berlíně. Powell běžel pod 9,90 již poosmadvacáté, čímž drží absolutní rekord. Druhý v této statistice Američan Maurice Greene to dokázal "pouze" desetkrát.

Atlet Petr Svoboda

Na dvoustovce se naposledy v sezoně představil Američan Tyson Gay a vyhrál v nevýrazném čase 20,21 sekundy. Nyní ho čeká návrat do USA, kde by se měl podrobit operaci bolavých třísel, s nimiž se potýkal celou sezonu. Ve stejném běhu byl sedmý Jiří Vojtík za 21,68 sekundy.

Výbornou sezonu zakončil čtvrtým místem v běhu na 110 metrů překážek Petr Svoboda, jemuž naměřila časomíra výkon 13,44 sekundy. V soutěži diskařů byl šestý Jan Marcell (62,45), jenž v sobotu na mítinku v polském Opole předvedl nejdelší český hod za posledních pět let 64,83 metru. V dlouhodobých českých tabulkách se tím dostal na šesté místo.