ČTsport

ČTsport
pátek 20. dubna 2018 Marcela

Jackson zaběhl 400 metrů překážek v rekordu, Felixové pomohl vítr

Velikost textu:
aktualizováno 29. 6. 2009 09:05

Eugene (USA) - Bronzový olympijský medailista Bershawn Jackson vyhrál na americkém atletickém šampionátu v Eugene nedělní závod na 400 metrů překážek v nejlepším čase letošní sezony. Časem 48,03 sekundy o dvě setiny překonal den starý výkon Jamajčana Isy Phillipse. Nejlepší výkon sezony předvedla na 200 metrů i světová šampionka Allyson Felixová časem 22,02. Její výkon však nemůže být zapsán do tabulek kvůli nepovolené podpoře větru.

Bershawn Jackson
Bershawn Jackson
Otevřít galerii
 • Bershawn Jackson autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Allyson Felixová autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Stejně dopadla olympijská vítězka z Pekingu Dawn Harperová, která 100 metrů překážek zaběhla za 12,36. Ani její nejlepší letošní výkon nemohl být započten kvůli větru, který o dvě desetiny metru za sekundu překročil povolenou hranici.

Vítr pomohl i olympijskému vítězi z roku 2004 Shawnu Crawfordovi, který se na dvoustovce blýskl osobním maximem 19,73. "Tak rychle moje tělo ještě neběželo," žasl Crawford, jehož osobním rekordem však kvůli neregulérním podmínkám zůstal o šest setin sekundy horší čas.

Hyleas Fountainová si poranila krk a odstoupila

Zklamání prožila sedmibojařka Hyleas Fountainová. Stříbrná olympijská medailistka si poranila krk a po pěti disciplínách odstoupila. Nepodívá se tak na srpnové mistrovství světa v Berlíně, kde podle přísných kvalifikačních kritérií mohou v americkém týmu startovat pouze medailisté z domácího šampionátu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.