úterý 25. července 2017 Jakub

Překážkář Petr Svoboda překonal český rekord

Düsseldorf – Po 21 letech padl český rekord v běhu na 60 metrů překážek. Překonal ho Petr Svoboda na mítinku v německém Düsseldorfu v rozběhu. Paradoxně nakonec nepromluvil do výsledkové listiny, protože ve finále nedoběhl. Medaili za třetí místo ovšem získala další česká překážkářka Lucie Škrobáková, která navíc jen o setinu překonala svůj vlastní český rekord.

Petr Svoboda

České maximum, které dnes o setinu sekundy překonal Petr Svoboda, mělo hodnotu 7,56 sekundy a vytvořil ho Aleš Höffer v roce 1988. Svoboda i Škrobáková se objeví také na halovém mistrovství Evropy v atletice, které se uskuteční v březnu.

Z dalších českých adeptů na splnění limitu pro halové mistrovství Evropy se nikomu nedařilo. Překážkářka Jana Korešová skončila v rozběhu, trojskokance Martině Šestákové zase chybělo ke čtrnáctimetrové hranici plných 57 centimetrů. Mílařka Marcela Lustigová zaostala za limitem o necelou vteřinu a půl a skončila šestá.

Halový atletický mítink ozdobily dva nejlepší světové výkony roku, letošní maximum navíc vyrovnala bahamská sprinterka Chandra Sturrupová. Nejrychlejší čtvrtku roku zaběhl Ir David Gillick, který dosáhl času 46,18. Činili se také vytrvalci na pětikilometrové trati, nejrychlejší z nich byl Katařan James Kwalia za 13:25,69.