Studio Time Out

Desetibojař Clay je nejlepším atletem USA

Indianapolis (USA) - Olympijský vítěz v desetiboji Bryan Clay získal poprvé v kariéře Cenu Jesseho Owense pro nejlepšího amerického atleta uplynulé sezony. V ženské kategorii byla stejně oceněna diskařka Stephanie Brownová-Traftonová, která také vybojovala v Pekingu zlatou medaili, ovšem zcela nečekaně.

Bryan Clay
zdroj: Wikipedia.org autor: ČT24

Oba vítězové tradiční ankety vyhlašované od roku 1981 převezmou ocenění na slavnostním ceremoniálu v Renu v sobotu 6. prosince.

Clay potvrdil v Pekingu roli favorita a vystřídal na olympijském trůnu pro nejvšestrannějšího atleta Romana Šebrleho. Postaral se o dva nejlepší desetibojařské výkony roku a navíc získal i titul halového mistra světa v sedmiboji.

Brownová-Traftonová se do letošního roku neprosadila na žádné významné soutěži. V Pekingu však jako první americká diskařka od roku 1932 dokázala vyhrát olympijské hry.