Zůstane Boltovi nakonec zlatá ze štafety z OH 2008? Carter se obrátí na CAS

Kingston – Naděje Usaina Bolta, že mu nakonec zůstane i zlato ze štafety z pekingské olympiády 2008, stále žije. Nesta Carter, kvůli jehož pozitivnímu dopingovému testu Jamajčané o nejcennější kov přišli, se hodlá odvolat ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS). Oznámil to atletův právní zástupce.

Vítězná jamajská štafeta na olympiádě 2008 v Pekingu
zdroj: ČTK/XINHUA OLYMPICS

Cartera loni v červnu usvědčilo z užití zakázané látky zpětné testování uložených vzorků z pekingských Her. Ten jeho byl pozitivní na stimulant metylhexanamin. Mezinárodní olympijský výbor proto ve středu rozhodl o diskvalifikaci jamajského týmu, který finále vyhrál ve světovém rekordu 37,10 sekundy.

Bolt tak přišel o jednu ze svých devíti zlatých olympijských medailí. Spolu s ním a Carterem byli ve vítězném týmu i Michael Frater a Asafa Powell. "Uvidíme, co se stane. Já doufám, že mi zlato zůstane," řekl Bolt.