ČTsport

ČTsport
sobota 24. února 2018 Matěj

Pistorius si ve vězení poranil zápěstí, o sebevraždu prý nešlo

Velikost textu:

Johannesburg - Slavný handicapovaný atlet Oscar Pistorius, jenž si v JAR odpykává šestiletý trest vězení za vraždu přítelkyně, byl na ošetření v nemocnici se zraněními na zápěstí. Představitelé věznice v Pretorii uvedli, že Pistorius popřel, že by se pokusil o sebevraždu.

Oscar Pistorius
Oscar Pistorius

Běžec s podkolenními protézami, jenž si získal celosvětovou pozornost startem na olympijských hrách v Londýně 2012 se zdravými sportovci, vysvětlil dozorcům svá zranění pádem z postele.

Nejprve byl ošetřen lékaři ve věznici a poté převezen do nemocnice, odkud se v sobotu vrátil do cely. Incident se vyšetřuje.

"Oscar Pistorius popřel spekulace o sebevražedném pokusu. Na základě našich pravidel nemůžeme více pro veřejnost komentovat stav vězněné osoby," napsal médiím jeden z představitelů vězeňské služby v JAR Manelisi Wolela.  

Šestinásobný paralympijský vítěz Pistorius byl v červenci odsouzen k šesti letům vězení za vraždu přítelkyně Reevy Steenkampové z roku 2013. Zpráva o jeho zranění přišla během zahájení soutěží na OH v Riu de Janeiro, kde chtěl devětadvacetiletý "Blade Runner" ukončit sportovní kariéru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.