Dohráno MOL Cup

Hejnová podle očekávání ovládla anketu o armádního sportovce roku

Praha - Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová vyhrála anketu Armádní sportovec roku 2015. V hlasování funkcionářů a trenérů dostala 1210 bodů a porazila dalšího mistra světa veslaře Ondřeje Synka (1139). Třetí místo obsadil se ziskem 1085 bodů rychlostní kanoista Martin Fuksa.

Armádním sportovcem roku je atletická mistryně světa Hejnová

Hejnová se v letošní sezoně dokázala fantasticky vrátit po zranění a titul obhájila na šampionátu v Pekingu. Je v podstatě jistou vítězkou sobotní ankety Atlet roku a bude patřit i mezi největší adepty na zisk titulu v prosincové anketě Sportovec roku, kterou před dvěma lety už jednou vyhrála.

Fuksa vyhrál mezi armádními sportovci i kategorii do 23 let, jeho otec Petr Fuksa získal ocenění mezi trenéry. Juniorem roku se v anketě Dukly stal dráhový cyklista Jiří Janošek, juniorský mistr světa na kilometru s pevným startem, nejlepším týmem se stala posádka čtyřkajaku Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba.