čtvrtek 14. prosince 2017 Lýdie

Na ostravském mítinku zářila dorostenka Bendová

Ostrava - První ostrou prověrkou pro čerstvě zrekonstruovaný vítkovický stadion bylo první kolo extraligy. Jednou z jeho hvězd se stala patnáctiletá sprinterka Nikola Bendová, která časem 11,77 překonala letitý dorostenecký rekord.

Na ostravském mítinku zářila 15letá sprinterka Bendová

Ve finále na 100 metrů Bendová porazila i Denisu Rosolovou a překonala časem 11,77 rovněž dorostenecký rekord. Zároveň splnila ostrý A limit pro MS do 17 let. "Vůbec jsem nečekala, že překonám áčkový limit," komentovala Bendová.

V hodu kladivem měl blízko k limitu pro MS Lukáš Melich. Výkonem 75,73 metru za ním bronzový medailista z předloňského šampionátu v Moskvě zaostal o 27 centimetrů.

V běhu žen na 5000 metrů zvítězila suverénně lyžařka Eva Vrabcová, druhou v pořadí porazila o téměř 40 sekund. Ženám v prvním kole extraligy kralovaly atletky USK Praha. Druhé kolo se uskuteční 14. června v Kladně. Nejlepších sedm mužských i ženských družstev postoupí s vítězi tří prvoligových skupin na mistrovství republiky, které bude 6. září v Praze.