čtvrtek 14. prosince 2017 Lýdie

Ústecký půlmaraton vyhrál Etiopan Adugna Tekele

Ústí nad Labem - Etiopský vytrvalec Adugna Takele se na pátý pokus dočkal vítězství v RunCzech běžecké lize. Nejrychleji totiž zvládl půlmaraton v Ústí nad Labem, kterého se zúčastnilo přes 1 800 běžců. Mezi ženami zvítězila Keňanka Correti Jepkoechová, Ivana Sekyrová doběhla devátá.

Ústecký půlmaraton ovládli afričtí favorité

Pořadatelé původně očekávali útok na rekordní čas, jenže před startem závodu začalo hustě pršet. Déšť ustal až po polovině závodu, přesto běžci za loňským rekordem mnoho nezaostali.

Dva kilometry před cílem se od vedoucí skupinky odpoutal etiopský vytrvalec Adugna Takele. Devátý muž letošního mistrovství světa v půlmaratonu v Kodani si svůj náskok udržel až do cíle a časem 1:00:45 zaostal jen o sedm sekund za loňským maximem Philemona Lima.

Ústecký půlmaraton byl poznamenán úmrtím jednoho z účastníků. Osmadvacetiletého muže se lékařům již nepodařilo resuscitovat. "Muž byl záchrannou službou převezen do ústecké Masarykovy nemocnice, kde snaha o obnovení základních životních funkcí pokračovala, ale bohužel neúspěšně a muž zemřel," uvedl mluvčí společnosti Krajská zdravotní Jiří Vondra. Přesnou příčinu smrti určí pitva.