ČTsport

ČTsport
sobota 16. prosince 2017 Albína

Špotáková na Julisce potvrdila svou formu po návratu k závodění

Velikost textu:

Praha - Bez větších obtíží další vítězství. Na Julisce předvedla Barbora Špotáková solidních 64,08 metru a žádná ze soupeřek se jí ani zdaleka neblížila. Po římské Diamantové lize tak přišlo další potvrzení, že je Špotáková po návratu z mateřské ve skvělé formě.

Barbora Špotáková na Odložilově memoriálu
Barbora Špotáková na Odložilově memoriálu

Barbora Špotáková předvedla při Diamantové lize v Římě druhý nejdelší hod sezony 66,43 metru a uklidnila se. Po mateřské byl její přímý návrat možná daleko hladčí, než si sama představovala. "Byla jsem hodně vyklepaná, ale když jsem viděla, že mi oštěp letí na 65 metrů a nebyl to nijak zvlášť povedený hod, začala jsem si věřit," prohlásila. 

I proto dnes chtěla před domácím publikem zazářit. "Bylo to přesně jako na tréninku. Alespoň jsem vyhrála a ten výkon je solidní," uvedla. Předvedla pět hodů, se silami přitom musí spíše šetřit. Příští týden však neoželí Zlatou tretru. "Doufám, že to tam bude lepší, když jsem to viděla tady," uvedla. "Hlavně, že jsem zdravá, teď není třeba házet daleko," řekla s odkazem na červencové ME v Curychu. Titul kontinentální šampionky je jediný, který jí chybí.

Její příprava byla letos jiná. Vynechala dlouhé soustředění v Africe, trénovala doma. Za hranicemi byla jen dva týdny ve Španělsku. "Tam jsem udělala, co bylo potřeba. Tam bylo teplo a já začala chytat závodní náladu," popisovala. Do Afriky ji už asi těžko někdo dostane. "Tenhle model možná necháme i na další roky," přemýšlela.

Jednu zásadní změnu na sobě Špotáková ale pozoruje. Víc si závody užívá. "Nikdo neví, kolikrát ještě budu závodit na Diamantové lize v Římě, takže jsem si to tam užívala," konstatovala. "Neberu nic samozřejmě, nemusí se to opakovat. Vážím si těch závodů o hodně víc než v minulosti, ale samozřejmě doufám, že vydržím do Ria," naznačila směrem k olympiádě.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Johannes Bö jel stíhačkové sólo, Krčmář se posunul na 22. místo
    Johannes Bö jel stíhačkové sólo, Krčmář se posunul na 22. místo aktualizováno před 18 minutami Druhé francouzské dějství souboje Johannese Bö vs. Martin Fourcade a druhé jasné vítězství pro Nora. Stíhací závod opanoval s naprostou převahou, na střelnici ani jednou nechyboval.
   • ŽIVĚ: Rusko – Kanada
    Hokej živě
    ŽIVĚ: Rusko – Kanada vydáno před 50 minutami Channel One Cup má na programu pikantní střetnutí. Domácí Rusové hrají s velkým rivalem z Kanady. Sborná má velkou motivaci v utkání uspět, jelikož kromě vítězství na turnaji by ...
   • ŽIVĚ: Al Džazíra – Pachuca 0:1
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Al Džazíra – Pachuca 0:1 vydáno před 40 minutami Na mistrovství světa klubů se začíná hrát o medailové pozice. Prvním na programu je duel o třetí místo, v němž domácí tým Al Džazíra ze Spojených arabských emirátů hraje ...
   • ŽIVĚ: Dvojbob mužů na SP v Innsbrucku
    Sport živě
    ŽIVĚ: Dvojbob mužů na SP v Innsbrucku vydáno před 2 hodinami Poblíž rakouského Innsbrucku svádějí bitvy v ledovém korytě nejlepší bobisté a bobistky. Závod žen ovládla podobně jako ve Winterbergu Němka Stephanie Schneiderová. Druhá skončila ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.