sobota 18. listopadu 2017 Romana

Překážkářka Hejnová se probojovala do olympijského finále

Peking - Jednadvacetiletá atletka Zuzana Hejnová postoupila do finále olympijského závodu na 400 metrů překážek. V semifinálovém běhu obsadila čtvrté, poslední postupové místo. Časem 55,17 sekundy zaostala o 21 setin za svým českým rekordem.

Zuzana Hejnová

Bývalá juniorská mistryně Evropy a dorostenecká světová šampionka dosáhla při své premiéře na olympijských hrách největšího úspěchu mezi dospělými. Loni na mistrovství světa v Ósace vypadla Hejnová v semifinále.

České atletce nahrálo i nasazení do pomalejšího běhu. V prvním semifinále jí na postup nestačil ani čas 54,67, se svým výkonem by v něm obsadila sedmé místo. Nejrychlejší nad překážkami byla Američanka Sheena Tostaová za 54,07.

Jamajčan Usain Bolt udělal další krok k zisku sprinterského double. Vítěz nedělní stovky ve světovém rekordu postoupil po zadrženém běhu snadno do semifinále dvojnásobné trati v pátém nejlepším čase 20,29 sekundy. "Bylo to snadné. Mým cílem je ukázat světu, že jsem snad ten nejlepší," uvedl Bolt.