Olympiáda dětí a mládeže 2024

Bolt vyhrál stovku a zlepšil světový rekord

Peking – Královskou běžeckou disciplínu na 100 metrů vyhrál jamajský atlet Usain Bolt. Stovku zaběhl za 9,69 sekundy, čím zlepšil vlastní světový rekord. Dosud platný rekord zaběhl Bolt v červnu v New Yorku, kdy byl o tři setiny pomalejší.

Usain Bolt
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Usain Bolt doběhl do cíle s neobvyklým náskokem první i přesto, že v závěru zpomalil. Trinidaďan Richard Thompson doběhl druhý se ztrátou dvou desetin sekundy. Třetí skončil Američan Walter Dix.

Zatímco Boltovo vítězství bylo očekávané, další favorité neuspěli. Další Jamajčan Asafa Powell skončil ve finále pátý, americký mistr světa Tyson Gay skončil již v semifinále.

Bolt může získat celkem tři zlaté medaile. V Pekingu poběží ještě dvoustovku, která byla do letošní sezony jeho hlavní disciplínou, a také štafetu na 4x100 metrů.