ČTsport

ČTsport
sobota 16. prosince 2017 Albína
Zlatá tyčka

Zlatou tyčku vyhráli Otto a Silvaová, Svobodová neuspěla

Velikost textu:
aktualizováno 5. 2. 2013 22:50

Pardubice - Stříbrní olympijští medailisté Björn Otto a Yarisley Silvaová vyhráli první ročník mezinárodního mítinku ve skoku o tyči Zlatá tyčka v Pardubicích. Kubánka překonala 471 centimetrů a vylepšila si letošní maximum o šest centimetrů, německý favorit zdolal 583 cm.

Jiřina Svobodová-Ptáčníková
Jiřina Svobodová-Ptáčníková

Smutně skončil závod pro Jiřinu Svobodovu, hlavní tvář mítinku. Mistryně Evropy zahájila soutěž na výšce 435 centimetrů, nečekaně však třikrát neuspěla. Prohrála i s reprezentační kolegyní Romanou Maláčovou, která obsadila šesté místo. "Diváci byli fantastičtí. Atmosféra byla výborná, závod se povedl, ale to, co jsem převedla já..." uvedla Svobodová po závodě, který v hale sledovalo zhruba 2 500 fanoušků. "Měla jsem špatný den, stane se. Doufám, že to příště bude lepší," smutnila.

Nejlepší Čech v mužské soutěži Jan Kudlička skočil letošní maximum 565 centimetrů a ani jeden ze tří pokusů na vyrovnání osobního rekordu 573 cm nevypadal beznadějně. V silné konkurenci obsadil třetí místo. "Umístění je samozřejmě dobré, ale s výkonem ještě úplně spokojený být nemůžu," řekl Kudlička. Pozitivní prý je, že skákal na tvrdších tyčích. "Takže vím, že když se sejde den, mohu útočit na český rekord," uvedl k výkonu 581 cm Adama Ptáčka.

Druhá v soutěži žen skončila Ruska Anastasija Savčenková v osobním rekordu 461 cm. V mužském sektoru prohrál boj o vítězství Řek Kostantinos Fillipidis (578). Silvaová si na jeden pokus nechala nastavit stojany na 481 centimetrů, aby se dostala do čela letošních světových tabulek, ale neuspěla, byť těsně. Otto se rovněž pokusil o aktuálně nejlepší výkon na světě 593 cm, ale také se mu nepodařilo laťku překonat. "Byla to skvělá show, napoprvé to bylo velmi dobré," pochválil organizátory.

přehrát video
Svobodové se Zlatá tyčka nepovedla

"Cítil jsem se dobře, jsem v dobré formě. Určitě se budu zlepšovat. Na těch 593 cm to nebyly úplně špatné pokusy," řekl vítěz. Silvaová rovněž pochválila publikum i atmosféru a vyjádřila přání se vrátit. "Cílem roku je mistrovství světa. Zlepšuji se, škoda, že mi nevyšlo těch 481 cm. Věřila jsem si na to," prohlásila Kubánka. Vítězové obdrželi zlatý přívěsek ve tvaru tyčky osázený diamanty, pro ženy v hodnotě 235 000 korun, pro muže za 165 000 korun. Hlavní cenu, skleněnou trofej, předal nejlepším její autor Bořek Šípek.

Mezinárodní mítink ve skoku o tyči Zlatá tyčka v Pardubicích:

Muži: 1. Otto (Něm.) 583, 2. Fillipidis (Řec.) 578, 3. Kudlička (ČR) 565, 4. Mazuryk (Ukr.) 555.

Ženy: 1. Silvaová (Kuba) 471, 2. Savčenková 461, 3. Sidorovová (obě Rus.) 450, ...6. Maláčová 435, Svobodová (obě ČR) bez výkonu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Rusko – Kanada
    Hokej živě
    ŽIVĚ: Rusko – Kanada vydáno před 26 minutami Channel One Cup má na programu pikantní střetnutí. Domácí Rusové hrají s velkým rivalem z Kanady. Sborná má velkou motivaci v utkání uspět, jelikož kromě vítězství na turnaji by ...
   • ŽIVĚ: Al Džazíra – Pachuca
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Al Džazíra – Pachuca vydáno před 16 minutami Na mistrovství světa klubů se začíná hrát o medailové pozice. Prvním na programu je duel o třetí místo, v němž domácí tým Al Džazíra ze Spojených arabských emirátů hraje ...
   • ŽIVĚ: Dvojbob mužů na SP v Innsbrucku
    Sport živě
    ŽIVĚ: Dvojbob mužů na SP v Innsbrucku vydáno před 1 hodinou Poblíž rakouského Innsbrucku svádějí bitvy v ledovém korytě nejlepší bobisté a bobistky. Závod žen ovládla podobně jako ve Winterbergu Němka Stephanie Schneiderová. Druhá skončila ...
   • Portyk si ve SP vylepšil životní maximum, v Ramsau vybojoval osmé místo
    Portyk si ve SP vylepšil životní maximum, v Ramsau vybojoval osmé místo aktualizováno před 1 minutou Na závod v Ramsau bude Tomáš Portyk vzpomínat jen v dobrém. Český sdruženář v rakouském středisku zaznamenal nejlepší výsledek kariéry ve Světovém poháru, když využil druhého ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.