BBV po 25 letech

Překážkář Svoboda vyhrál na mítinku ve Stockholmu

Stockholm - Překážkář Petr Svoboda zvítězil na mítinku ve Stockholmu v závodě na 60 metrů v čase 7,55 sekundy a udržel si neporazitelnost v letošní halové sezoně. Český šampion za sebe odsunul dva Američany Davida Payna a Jeffa Portera. Denisa Rosolová vyhrála finále A na 400 metrů výkonem 52,64 sekundy, když předstihla o jednu setinu Rusku Antoninu Krivošapkovou, bronzovou medailistku z mistrovství Evropy v Barceloně. Ve finále B byla o šest setin rychlejší než česká běžkyně Američanka Shana Coxová.

"Škoda první dráhy, hrozně špatně se to rozbíhalo. Začala mě bolet kostrč po středečním pádu a tahají mě z toho zadní stehna. Jsem ráda, že jsem porazila holky, co letos běžely pod 52 sekund. Já si to nechávám na Paříž," uvedla Rosolová na webu topathletics.org směrem k halovému mistrovství Evropy.

Ve skoku o tyči osmnáctiletá Švédka Angelica Bengtssonová třikrát zlepšila juniorský světový rekord až na 463 cm a skončila druhá za Ruskou Světlanou Feofanovou.